Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.11.2017 23:37
  • Son Güncelleme: 15.11.2017 00:21

Dışişleri'nden 'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, öncülüğündeki PKK ve DEAŞ'ın skandal Rakka anlaşmasına sert tepki gösterdi. Dışişleri'nden yapılan açıklamada, DEAŞ'lı teröristlerin kontrollü şekilde tahliye edilmesiyle ilgili "vahim ve ibret verici" ifadelerine yer verildi.

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

İşte Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan o açıklama:

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin güdümündeki sözde "Suriye Demokratik Güçleri"nin, Rakka'nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ'la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka'dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG'nin Suriye'deki amacı DEAŞ'e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldubittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

Sözkonusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, sözkonusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya "saygı duyulduğunun" görülmesinden de esef duyulmuştur.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

acı  gerçekler,,, acı gerçekler,,,

ABD millete teröre destek veriyor diye köpek gibi saldırıyordu ,peki kendisi teröre destek olurken ,her şey normalmiş gibi hareket ediyor ,dünya ABD yi teröre destek veriyor diye tecrit etmesi gerekir ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.11.2017 10:36
BGK BGK

EL KAİDE yi kapattılar IŞİD i kurdular bilinen bir gerçek ABD TERÖRE DESTEK VEREN ÜLKE konumunda özellikle CİA TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNE eklenmelidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 15.11.2017 09:45
kahraman kahraman

kahrolsun ABD. lanet ABD.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 15.11.2017 08:25
FRT FRT

boşuna yıllarca gezen katili demiyoruz.bu ......lerin ne bu dünyada ne ahirette yatacak yerleri yoktur.ALİMALLAH

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.11.2017 08:18
enver enver

abd, DEAŞ a yardım edenleri o nedenle iyi biliyor. tuzağa düşürmüş. sonrada ülkelerin üzerlerine giderek deaşa yardım ediyorsun dedi ve bu ülkelerden haraç aldı. vay şeytan vay

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.11.2017 05:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.