Bugünkü
Takvim

Terör koridorunu kesmek için 12 noktaya güvenlik bölgesi

  • Güncel
  • 31.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2017 01:55
ABONE OL
Terör koridorunu kesmek için 12 noktaya güvenlik bölgesi
Suriye'de çatışmasızlık bölgesini terörist unsurlardan temizlemek ve terör koridorunu kesmek için Türkiye'nin başlattığı '' kapsamında hazırlanan askeri harekat planı çerçevesinde, bölgede 12 gözetleme ve güvenlik bölgesi kurulacak. İdlib'in ardından başlaması planlanan Afrin ve Menbiç operasyonları da göz önünde bulundurularak hazırlanan askeri planda 'deki stratejik harekat İdlib, Afrin ve Menbiç'e hakim 12 hassas noktadan yönetilecek. Bu kapsamda İdlib-Afrin sınır hattının sıfır noktasında bulunan, Dar ta İzze'ye bağlı, hem İdlib'de hem de Afrin'de mücadele üstünlüğü sağlayacak kadar stratejik önemdeki Cebel Bereket dağında askeri konuşlanmayı tamamlayan Türkiye, burada da gözetleme ve güvenlik bölgesi kuracak. Türkiye, İdlib'deki Ebu Zuhur ve Taftanas Askeri havalimanlarını da gözetleme ve güvenlik bölgesi çerçevesinde kontrol altına almayı planlıyor.

FIRAT KALKANI'NDAKİ TAKTİK
İdlib-Tel Rıfat güvenlik koridorunu açarak Afrin'i abluka altına alıp, YPG'nin Afrin ve Menbiç hattını da tamamen kesmeyi planlayan Türkiye, kritik noktalarda gözetleme-güvenlik bölgeleri ve birlikler kurarak harekatın diğer adımları için bölgeye yayılıyor. Fırat Kalkanı Harekatı'nda da benzer taktiği kullanıp büyük başarı elde eden Türkiye, aynı zamanda askeri sevkıyatı da sürdürüyor.

SABAH

kalan karakter 1000

ado ado

kutluyorum türk askerini türkiye cumhuriyetini reisi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.10.2017 10:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.