Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 31.10.2017 08:41

göz yumdu, saldırdı

Kirli ittifak bir kez daha gün yüzüne çıktı. 'cü hainlerin darbe girişiminin yaşandığı 15-16 Temmuz ve sonrasında Güneydoğu'da kaos ortamı oluşturmak için 'lı teröristlere göz yumdukları belirlendi.

FETÖ göz yumdu, PKK saldırdı
üyesi hainler ile ittifakı bir kez daha gün yüzüne çıktı. FETÖ'cü hainlerin darbe girişiminin yaşandığı 15-16 Temmuz ve sonrasında Güneydoğu'da kaos ortamı oluşturmak için PKK'lı teröristlere göz yumdukları ortaya çıktı.

​İŞTE TUNCELİ SALDIRILARI GERÇEĞİ
FETÖ itirafçısı komando üsteğmen, "FETÖ üyesi komutanlar kaos ortamı oluşması için PKK'ya müdahale etmedi" dedi. Konya'da TSK içindeki FETÖ üyesi askerlere yönelik yürütülen soruşturmada itirafçı askerlerin anlattıklarına göre 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişiminden saatler önce Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde yaklaşık 15 kişilik PKK'lı grup tespit edildi. Valilik o dönem Tunceli İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer'e destek istemesini emretti. Ancak Tamer, 'helikopterler arızalı, mühimmat yok' gibi bahaneler üreterek teröristlerin etkisiz hale getirilmesini engelledi. Bölgeye helikopter ve F-16'lar gönderilmeyince teröristler Kılköyü'nde bulunan jandarma karakoluna yaklaşık 4 ton bomba yüklü araçla saldırdı. Kamyon karakola gelmeden patlatıldı, facia ucuz atlatıldı.

22 Ağustos 2016'da ise 70 terörist Nazimiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği'ne roketatarlı saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmada 25 yaşındaki Uzman Çavuş Murat Durmaz şehit oldu. Hükümet konağı, Özel İdare Genel sekreterliği, Jandarma ve emniyet binasına saldıran PKK'lı teröristler ilçeyi adeta savaş alanına çevirdi. Hainler 112 Acil Servisi'ne ait 2 ambulans ile birçok aracı ateşe verdi. İtirafçı bir üsteğmen "Atila Tamer bize 'geri dönün' talimatı verdi" dedi. FETÖ üyesi komutanlar ifadelerinde, kaos ortamı oluşması için PKK'ya müdahale edilmedi" dedi. Tamer, darbe sonrası Konya'da yakalanarak tutuklandı.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

Hainler bunların hesabını ahirette verecekler bu dünyada az bile size

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.10.2017 08:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.