Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.10.2017 11:40
ABONE OL

Bahçeli: "Biz 'ya değil Kato'ya bakıyoruz"

MHP Genel Başkanı , partisinin grup toplantısında "Kandil'de de bayrağımızı dalgalandırmanın vakti gelmiştir" dedi.

Bahçeli: Biz NATO'ya değil Kato'ya bakıyoruz

Partisinin grup toplantısında konuşan , Kuzey Irak/Zap bölgesinde PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında komandoların, teröristlerin sızma yaptığı nokta olan Kokozer Dağı'na Türk Bayrağı dikmesine değindi.

KANDİL'DE DE BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMA VAKTİ

Bahçeli, "Kokozer Dağı'na şanlı Türk Bayrağı dikilmiştir. Elbette Kandil Dağı'nın doruğunda al bayrağımızı nazlı nazlı dalgalandırmanın vakti de gelmiştir." ifadelerini kullandı.

KİMDEN NE ALACAĞIMIZI NATO'YA MI SORACAKTIK?
Kimden ne alacağımız 'ya mı soracaktık? Ülkemiz NATO'ya 1952'de üye olmuştur ancak NATO huzur ve bekamız için hangi fedakarlık ve faaliyetlerde bulunmuştur. Nerede kirli ve örtülü bir ilişki ağı varsa altında NATO'nun parmağı olduğu iddia edilmiştir. NATO, Türkiye'yi nasıl tehdit edebilmektedir?

NATO bürokratlarına soruyorum; nedir sizin zorunuz, asıl gayeniz? Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Türkiye bağımsız bir ülkedir, zoruna giden varsa kendi meselesidir.

İstediği silahı alabilecektir. Pusulası şaşan varsa ya komedi filmi izleyip gülsün, ya da kendi haline yanıp iki gözü iki çeşme ağlamaya koyulsun.

CANIMIZ KİMDEN İSTERSE SİLAHI ORADAN ALIRIZ
Biz NATO'ya değil Kato'ya bakıyoruz. Canımız kimden isterse silahı oradan alırız. Herkes yerini yurdunu bilsin. Onlar varsın şatoda oturup NATO'nun düdüğünü çalsınlar. Biz Ankara'dan 29 Ekim şuuruyla dünyaya bakacağız. Tam bağımsız bir şekilde soınuna kadar yaşayacağız. Bunu çekemeyenler varsa ki, bu güçlü ihtimaldir, gerekirse kıran kırana istikbalimizi son nefesine kadar savunacağız. NATO'yu falan bilmeyiz, önümüze takoz koymak isteyenleri de yıkar geçeriz.

Herkesin bilgisi ve haberi olsun ki bu asalet, bu kahramanlık şuuru ölmedi, milli vicdanlarda yaşıyor ve yaşatılıyor. Bizi köksüzlükten kurtarup ebediyete akıp giden coşkun bir nehre dönüştüren sahip olduğumuz tarih şuurudur. Tarih şuuruna çok ihtiyacımız vardır. Bugün Avrupa'ya bakınız, başınızı çevirip Asya'yı izleyiniz. Türk demek adalet demektir. Türk demek vicdan demektir.

"YENİ DÜNYA DÜZENİ TEORİSİ TERSİNE DÖNMÜŞTÜR"
Avrupa tedirgin ve korku içindedir. Bask bölgesi ile ilgili endişeler de yoğunlaşmaktadır. İtalya'nın kuzey bölgelerinin kopuşu gündemdedir. Fransa'nın Korsika sorunu da ufukta belirmiştir. Almanya'nın Bavyera eyaleti ise kıpır kıpırdır. Yeni dünya düzeni teorisi tersine dönmüş, yeni dünya düzensizliği şekline bürünmüştür.