Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.10.2017 10:58
ABONE OL

Erdoğan'ın resti sonrası herkes satmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sig Sauer larının artık alınmayacağını ve kullanılmayacağını belirtmesinin ardından bu silahların satışı da arttı.

Erdoğan'ın resti sonrası herkes satmaya başladı

Özellikle kamu görevlileri internetteki alım satım sitelerine verdiklerini ilanlarla Sig Sauer marka silahlarını elden çıkarmaya çalışıyor. Sitelere verilen ilanların 'ın bu açıklamayı yaptığı 12 Ekim'den itibaren yoğunlaşması dikkati çekiyor.

'KAMU GÖREVLİSİNDEN TERTEMİZ'
Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki siyasi gerilim sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları için talep edilen 1.2 milyon dolar tutarındaki Sig Sauer marka silahların Türkiye'ye satışında problem çıkmış, Amerikan Kongresi'ne satış onayı için sunulan teklif geri çekilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 12 Ekim'de valilerle bir araya geldiği bir toplantıda bu duruma tepki göstererek bu silahların alımından vazgeçtiklerini, yerli silah kullanımına öncelik vereceklerini açıklamıştı.

SATAN SATANA
Silah alım satımının yapıldığı popüler internet sitelerindeki ilanları incelendi. Sitelerde 12 Ekim'den itibaren Sig Sauer marka silahların satışı yoğunlaşmış durumda... Bu satışları yapanların neredeyse tamamı ise kamu görevlisi. 'Kamu Görevlisinden Sıfır', 'Kamu Görevlisinden Tertemiz', 'Kamu Görevlisinden Kutusundan Hiç Çıkarılmamış'başlığıyla satışa çıkarılan ve neredeyse üç haftadır satılmayı bekleyen tabancaların fiyatı modeline göre 10 bin lira ile 25 bin lira arasında değişiyor.

kalan karakter 1000

tevfik, tevfik,

ABD bu çıkıştan sonra aptallaştı tabii kendilerine bizi kapı kulu olarak görüyorlardı ,ellerinde patladı o sig sauer tabancası ,ohhhhhhh olsun size kibirli ler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 11:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.