Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.10.2017 12:36
ABONE OL

Erdoğan, Özel defterini imzaladı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Erdoğan, Anıtkabir Özel defterini imzaladı

dolayısıyla Ankara'da düzenlenen törenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki nın 'i ziyaretiyle başladı.


Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlenidi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, aralarında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, başbakan yardımcıları, bakanlar ve yüksek yargı organlarının başkanlarının bulunduğu heyet Aslanlı Yol'dan yürüdü.

ERDOĞAN ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI
Heyet, Atatürk mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Erdoğan'ın mesajı şöyle;

"Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü bu büyük heyecanla idrak ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti her satırı kahramanlıklarla dolu çetin mücadelenin eseridir. Cumhuriyetimize hayat veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. Tarihe 15 Temmuz demokrasi destanı olarak geçen şanlı direniş, bu ruh ve iradenin tüm ülke sathındaki halidir. Tüm gazilerimizin hatıralarını saygı ile yad ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. "

KIŞ BAHÇESİNDE RESEPSİYON VERİLECEK
Erdoğan, ardından Cumhurbaşkanlığı'nda kutlamaları kabul edecek. Meclis'in önünden, Cumhuriyet'in ilan edildiği Ulus'taki Birinci Meclis'e kadar 29 Ekim Yürüyüşü düzenlenecek. Erdoğan'ın Beştepe'deki 'kış bahçesi'nde vereceği resepsiyona siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından birçok ismin de aralarında bulunduğu 2 bin kişi davet edildi.