Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 28.10.2017 10:06

Robert Koleji'ne örgüt ablukası

FETÖ'nün Türkiye'de eğitim veren ünlü okullara nasıl sızdığı ByLock’ta ortaya çıktı. Robert Koleji ve Beşiktaş Anadolu Lisesi’ni ablukaya alan iki abla tespit edildi.

Robert Koleji'ne örgüt ablukası

İstanbul Kaçakçılık Şube ekipleri tarafından FETÖ'nün deşifre edilen ByLock konuşmalarına yönelik yaptığı operasyonda 17 kişi gözaltına alındı, 4 kişi itirafçı oldu, 13'ü tutuklandı

Polis ByLock'ta FETÖ ablalarının yazışmalarını ele geçirdi. 2015'te yapıldığı tespit edilen yazışmalarda önemli devlet ve özel okullarda abi ve ablaların görevlendirildiği ortaya çıktı: "Dilek A. birkaç mevzu var. 1.'si Nilgün ya okul ya ev ablası olayım dedi. Robert çok sıkıntı değil ama Beşiktaş Anadolu'da ev ve okul ablası zor diyor. 2.'si Merve G. diye sır arkadaş Ortaköy'e geçip ev ablası olacaktı. Ama şu an Beşiktaş'ta Nilgün'ün dışında bir açık daha var. Merve'ye Beşiktaş'ta kal desek Yasemin'i Ortaköy'e ev ablası yapsak olur mu!"

NAZMİYE POLİTİK EMPOZE OLUYOR
Aralık 2015'teki yazışmada ise Robert Koleji için görevlendirilen abla Nazmiye K.'nın evinni Gayrettepe'de tek başına yaşadığı politik empoze oluyor diye ayrıldığı ortaya çıkıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.