Bugünkü
Takvim

'nün kongresine müdahale ettiği tespit edildi

’nün 2016’da gerçekleşen Olağan Kurultayı öncesi partiyle ilgili planları ByLock yazışmalarından çıktı.

  • Güncel
  • 28.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2017 12:01
ABONE OL
FETÖ'nün CHP kongresine müdahale ettiği tespit edildi

- ilişkisi ByLock yazışmalarından ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, FETÖ'nün 2016'da gerçekleşen CHP Olağan Kurultayı öncesi ve sonrası partiyle ilgili yürütülecek ilişkilere ilişkin yol haritasını gözler önüne serdi.

Sabah'ın haberine göre: CHP kurultayından önce, FETÖ'nün İngiltere sorumlusu Adnan Azak ve FETÖ'nün ABD'deki lobi sorumlusu Türk Amerikan Birliği (TAA) Başkanı Faruk Tabak arasındaki yazışmalarda Azak'ın CHP'li milletvekili Ömer Akgül'ün ismini verdiği ortaya çıktı.

'HAYIRLI OLSUN'A GİDECEKLER!
TAA Başkanı Taban ise kurultaydan birkaç gün sonra Azak'a 1 hafta içinde Kılıçdaroğlu'na "hayırlı olsuna" gideceğini aktarıyor.

ADETA CHP'Yİ FETÖ YÖNETİYOR
Taban ayrıca ziyaret edeceği başka bir kişinin ise geçtiğimiz Mayıs ayında partiden istifa eden Selin Sayek Böke olacağını haber veriyor. Yazışmalar CHP'yi adeta Fetullahçı örgütün yönettiğini gösteriyor. Bilindiği gibi 'nun danışmanı Fatih Gürsul da ByLock'çu çıkmıştı. Gürsul şu anda tutuklu yargılanıyor.

PLAKET VERMİŞLERDİ
Kemal Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık darbe girişimi öncesi ABD'ye yaptığı ziyarette (TAA) Başkanı ve yöneticilerle kahvaltı etmişti. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu, , Faik Öztrak, Grup Başkan Vekili Engin Altay ve milletvekilleri Aytun Çıray, Kamer Genç ve Aykan Erdemir katılmış, TAA Başkanı Taban tarafından Kılıçdaroğlu'na bir de plaket verilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.