Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 27.10.2017 08:04

- silah hattı kesildi

'den destek alarak Suriye'nin kuzeyinde terör koridoru oluşturmaya çalışan 'ye büyük darbe vuruldu. ABD'den aldıkları silahların sevk edildiği Rabia Sınır Kapısı, Irak ordusu tarafından ele geçirildi.

ABD-PYD silah hattı kesildi

Astana'da Türkiye, Rusya ve İran'ın vardığı mutabakat sonrasında Afrin'de köşeye sıkıştırılan 'nin can damarı kesildi. Irak güçleri, PYD'li teröristlerin çekilmesinin ardından Suriye sınırındaki Rabia Sınır Kapısı'nda kontrolü sağladı. Irak Ordusu'nda görevli Albay Hasan Rıza," dedi.

EN İŞLEK YOLDU
Suriye ve Irak arasındaki en işlek yol olan Rabia Sınır Kapısı'ndan, terör örgütü PYD'ye silah sevkıyatlarını gerçekleştiriyordu. Washington'un PYD'ye gönderdiği 3 bin 500 TIR'dan fazla silah, önce Erbil Havalimanı'na indiriliyor sonra Rabia Sınır Kapısı üzerinden sözde kantonlara ulaştırılıyordu.

GEÇİŞ GÜZERGÂHIYDI
Aynı zamanda Kuzey Irak'taki kamplarıyla PYD arasında kara teması sağlanıyor, teröristlerin başlıca geçiş güzergahı olarak kullanılıyordu. 2014 yılından bu yana işgal altında tuttuğu sınır kapısından çekilmek zorunda kalan PYD'nin, bu hamleyle birlikte Amerika'nın Irak'tan başlayarak Suriye'nin batısına kadar uzanan bölgede oluşturmak istediği 'terör koridoru' planı suya düşmüş oldu. Öte yandan terör örgütü PYD/YPG'nin sözcüsü Nuri Mahmud, ABD'den gelen silahları yetersiz bulduklarını söyledi. Bu açıklamanın ardından sevkıyat yolu tamamen kapanan ve az buldukları silahlara dahi erişemeyecek olan PYD paniğe kapıldı.

TSK AFRİN'İN GÜNEYİNDE
Suriye'de çatışmasızlık bölgelerinde gözlem noktaları oluşturmaya devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib kent merkezinin kuzeydoğusunda Afrin sınırındaki Simon Kalesi'ne de yerleşti. TSK, böylece İdlib ile PYD/YPG kontrolündeki Afrin arasındaki hattın tamamını güneyinden kontrol altına almış oldu.

kalan karakter 1000

sevdam tr sevdam tr

buserefsizler her yolu bulur ancak bu itleri yok edeceksin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.10.2017 12:47
Mehdi Mehdi

kafirlerin sonları geldi İNŞALLAH.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.10.2017 10:26
FatiSultan FatiSultan

Heyyy gerizekalı korsan amerika her şey silahla olmuyor pislikler neymiş silahım var olsa ne olur pislik, Türk Milletinde İMAN var asıl silah odur, her yerin barut olsa ne yazar amerika korsanları Türk Ordusunun karşısın bir sivrisinek kadar değerin var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.10.2017 08:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.