Bugünkü
Takvim

Akşener'in partisinde skandal isim

sini kurduğunu açıklayan , partisine kurucu olarak skandal bir ismi aldı. suikastinde arama çalışmalarını engellediği için şüpheli konumuna düşen o dönemin bölge komutanı , 'nin Kurucular Kurulu'nda yer aldı.

  • Güncel
  • 25.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.10.2017 15:07
ABONE OL
Akşener'in partisinde skandal isim

sini kurduğunu açıkladı. FETÖ'ye hizmet etmek için kurulan partinin Kurucular Kurulunda yer alan isimlerin bağlantıları da ortaya çıkmaya başladı. Parti simgesinden, seçilen isimlere ve sloganına kadar birçok eleştirinin hedefi olmuştu. Partide tartışmalı bir isim de eski Tuğgeneral .


İyi Parti'nin kurucu üyelerinden Ali Lapanta

ŞÜPHELİLER ARASINDA
Emekli Korgeneral Lapanta'nın adı 25 Mart 2009'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden dönemin BBP Genel Başkanı Muhsin Yazcıoğlu'nun dosyasında geçiyor.

O zaman Tuğgeneral rütbesiyle Adana Jandarma Bölge Komutanı olan Ali Lapanta, kendi isteğiyle Adana'dan Kahramanmaraş'a giderek arama kurtarma çalışmalarına katılmakla ve çalışmaları engelleyerek enkaza geç ulaşılması ve helikopterdekilerin ölmesinden sorumlu tutuluyor.

ŞEHİT GAZETECİNİN EŞİ İSYAN ETTİ
Öte yandan 'nun helikopterinde olan ve hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş de Ali Lapanta'nın 'nin kurucu üyeleri arasında yer almasına isyan etti.

Güneş, Twitter sayfasından konuyla ilgili; "Yazıcıoğlu suikastinde 8 yildir supheli olarak adi geçen Ali Lapanta hiç mi duymadiniz? Iyi parti oluyum, derken kötü baslamisiniz yola." ifadelerine yer verdi.Güneş, "Yazıcıoğlu suikastinde 8 yildir süpheli olarak adi geçen Ali Lapanta hiç mi duymadiniz? Iyi parti oluyum, derken kötü baslamisiniz yola." diyerek Akşener'in partisine tepkisini dile getirdi.

Bu tepsini dile getirmesinin ardından şehit gazetecinin eşine Akşener destekçileri twitterda küfür yağdırdı ve yeni partilerini karalamakla suçladı.Yasemin Güneş'in tweetini paylaşarak tepkisine dikkat çeken gazeteci Nedim Şener küfür eden 'İyi Partililere' ise böyle cevap verdi.

kalan karakter 1000

xs xs

İyi partili vatansever milliyetçi arkadaşlar kardeşlerim. Muhsin YAZICIOĞLU gibi vatan sever birisini yok etmek için çaba sarfeden Ali LAPANTA denilen bir kişinin İyi partide olması sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Akşener bunları bilmiyor muydu. Bal gibi biliyordu. Buda demek oluyorki İYİ parti Fetö teröristinin yan şubesi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.04.2018 08:39
murat murat

rahmetli muhsin başkanın katilleri........ bir yandan kendisini ülkücü sanan camia yazıklar olsun. bakın kimlerle aşık atıyorsunuz.sizler ülkücünün ü olmasınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 10.04.2018 08:26
KAMİL KAMİL

BİNDE 4 Ü BİLE GÖRMEYEN BİR PARTİ BUNCA TEŞKİLATMAYI HANGİ PARALARI -HANGİ KAYNAKLARDAN TEMİN EDİYOR ACABA... PARANIN İZİNİ TAKİP EDİNİZ SONUCA ULAŞIN...RAHMETLİ HASAN CELAL GÜZEL E EVİ DAMI SATTIRAN SİYASET ., BUNLARDA PALAZLANMAYA NASIL YOL AÇIYOR....DÜŞÜNÜN

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.04.2018 12:46
hüseyin hüseyin

Bu partiden hayır gelmez,en başında kadük oldular,

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 25.10.2017 15:31
yunaklı yunaklı

Su sivilleri anlamak mümkün değil. Bu general ve albaylar da ne görürler. Bunların kabiliyeti sadece tel örgüsü içindedir. Hiç bir özellikleri yoktur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 25.10.2017 15:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.