Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.10.2017 07:30
ABONE OL

'nün ajan kaynağı!

'nün iki numaralı ismi olarak bilinen 'ın uzun bir dönem patronluk koltuğunda oturduğu 'in kamu kurumlarına sızdırılacak elemanlar için merkez olduğu ortaya çıktı.Yolu Kaynak’tan geçen tam 5 bin 288 kişi daha sonra başta Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TSK ve İçişleri Bakanlığı gibi kritik kurumlara sızdırıldı.

FETÖ'nün ajan kaynağı!

'nün amiral şirketi 'e yönelik yürütülen iki senelik soruşturma sonucunda şirketin arşivinde çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Yönelge, Kaynak Holding'e bağlı şirketlerde çalışan kişilerden kaçının kamuda istihdam edildiğini incelemeye aldı. Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre daha önce Kaynak Holding'te çalışan 5 bin 288 kişinin kamuda istihdam edildiği tespit edildi.

BİRİNCİ SIRADA MİLLİ EĞİTİM VAR
Savcılık tarafından hazırlanan fezlekede Kaynak Holding'e bağlı şirketlerde çalışan ve daha sonra kamuda istihdam edilen kişilerin sayısal analiz tablosu yer aldı. Birinci sırayı bin 796 kişiyle Milli Eğitim Bakanlığı alırken, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 602 kişinin istihdam edildiği dikkat çekti.

EN GÖZDE KURUM BAKANLIKLAR
İşte hangi kamu kuruluşunda kaç FETÖ ile iltisaklı kişi sayısının sayısal verileri: Adalet Bakanlığı 513 kişi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 8. Başbakanlık 554. Bilim ve Sanayi Bakanlığı 8. Cumhurbaşkanlığı 395. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 77. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 7. Dışişleri Bakanlığı 16. Ekonomi ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 24. Gençlik ve Spor Bakanlığı 17. Gıda ve Tarım Bakanlığı 38. Gümrük Müsteşarlığı 33. İçişleri Bakanlığı 673. Maliye Bakanlığı 122. Milli Eğitim Bakanlığı Bin 796. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 41. Sağlık Bakanlığı 314. Türk Silahlı Kuvvetleri 602. Ulaştırma Bakanlığı 51.

100 KİŞİLİK SIZMA LİSTESİ ELE GEÇİRİLDİ
Şirketten ele geçirilen dijital materyaller KOM Daire Başkanlığı'na götürüldü. Birinci ön inceleme raporunda 2010 yılındaki KPSS sınavı sonrası kamu kurumlarına sızdırılması planlanan kişilerin listesi ele geçirildi. El yazısı ile yazılmış belgede 100 kişilik bir isim listesi bulundu.

YETİŞTİRME MERKEZİ OLMUŞ
Fezlekede kamu kuruluşlarına sızma harekatı şu cümlelerle anlatıldı: " Holding bünyesinde faaliyet gösteren şirket ve kurumlara dershaneler ve okullar aracılığı ile eleman temin edildi. Bu kişiler bir süre Kaynak Holding bünyesinde çalıştırıldı. İdeoloji ve eğitiminin tamamlayan güvenirliği ispatlanan personelin çalınan Kamu, KPSS, ÖSYS gibi sınav soruları yoluyla kamu kurumlarına ve etkin okullara girmesi sağlandı.