Bugünkü
Takvim

Firari Zek de o evlerde saklanmış

Deşifre edilen ByLock mesajlarında 'nün savcısı 'ün de gaybubet evlerinde saklandığı tespit edildi.

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 08:40
ABONE OL
Firari Zek de o evlerde saklanmış

'nün kriptolu haberleşme programı ByLock yazışmaları çözülmeye devam ediyor. Son olarak yüksek yargı üyelerinin ByLock yazışmaları ortaya çıkarıldı. 4 savcı, 10 hâkim, 4 Danıştay tetkik hâkimi, 1 Yargıtay tetkik hâkiminin de dahil olduğu grubun yazışmalarından, firari FETÖ'cü başsavcı 'ün, örgütün mensuplarını gizlemek amacıyla oluşturduğu 'gaybubet' evlerinde kaldığı belirlendi.
ByLock yazışmalarında, Hatay'da MİT TIR'ları'nı durduran savcı Yaşar Kavalcıoğlu'nun da Öz gibi gaybubet evlerinde kaldığı görüldü. Yargı üyelerinin 9 Şubat 2016 tarihli yazışmalarında Fetullah Gülen'in, Hasan Cemal ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'a kitabını imzaladığı bilgisine yer veriliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.