Bugünkü
Takvim

Feto’ya malikâne Öksüz’e otomobil

Kaynak Holding fezlekesine göre, ortaklardan , Gülen’in Pensilvanya’daki ikametine finansör oldu, Adil Öksüz’e de ev ile araba temin etti

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 02:19
ABONE OL
Feto’ya malikâne Öksüz’e otomobil
FETÖ'nün finans kaynağı Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 130 şüpheli hakkında fezleke hazırlanmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde mahrem imam Adil Öksüz'le yakalanan Kemal Batmaz ve Harun Biniş'in yanı sıra TRT'nin Ulus'taki binasını işgal eden darbecilere teknik destek sağlayan Niyazi Akalın da şüpheli oldu. Fezlekede, örgütün finans baronlarından 'nun, firari mahrem imam Adil Öksüz'e araç ve ev temin ettiği belirlendi.


Mustafa Talat Katırcıoğlu

PENSİLVANYA'YA FİNANSÖR OLDU
Kaynak Holding'in ortaklarından olan Katırcıoğlu'nun ayrıca elebaşı Gülen'in Pensilvanya'daki ikametinin alınmasına aracılık eden ve finans sağlayan Akasya Alçı Maden şirketinin sahibi olduğu tespit edildi. Bu alım ise 22 Ağustos 2005'te gerçekleştirildi. 17-25 Aralık darbe girişiminin başarısız olması sonucu ise şirket FETÖ'ye bağlı yurt dışı kaynaklı Golden Generetion Worship and Retreat Center'a bağışlandı. Tutuklu FETÖ imamı Kemal Batmaz'ın ortağı olduğu GÜRMED'de 2002 yılından beri çalışan İhsan M. ise Adil Öksüz'ün Ankara'daki ofise 2-3 kez tek başına geldiğini aktardı. GÜRMED şirketinde çalışan Erkan Y. ise uzunca yıllar bu şirkette çalışmasına rağmen Kemal Batmaz'ı holding bünyesinde hiç görmediğini belirterek, "2013'te Mehmet Sungur'la görüşmek için Çengelköy'deki ofisine gittim. Kemal Batmaz'ı ilk defa orada gördüm" dedi.
SABAH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.