Bugünkü
Takvim

'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, tedavi altında olan CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili 'ın durumuna yönelik tedavilerin devam ettiğini bildirerek, "Düne göre bir gerileme yok, bir komplikasyon yok" dedi.

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 20:24
ABONE OL
Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama
Ankara Üniversitesi Rektörü İbiş, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi altında bulunan CHP Eski Genel Başkanı Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı. Baykal'ın yaşamsal bulguları ve beyin sapı reflekslerinin iyi olduğunu bildiren İbiş, "Ödem çözülme süreci devam ediyor. Bu devam ettikçe ebetteki Deniz beyin iyileşmesi, beynin toparlanması ve nörolojik bulguların daha da iyiye gitmesini bekliyoruz. Tabii ki bu sürecin iyiye gitmesi için ödem çözülme süreci ile beraber yeni bir komplikasyonun da ortaya çıkmaması gerekiyor" şeklinde konuştu.

"DÜNE GÖRE BİR GERİLEME YOK"
"Her ikisinde de yeni bir komplikasyonu, yeni olumsuzluğu destekleyecek herhangi bulgu görülmedi. Elbette ki bu süreç sabırla takip edilecek. Süreç, bu tür hastalıklarda günler, haftalar alabiliyor. Ancak umudumuz, elbette ki beynin kendisini toparlayacağı yönünde. Bunun için de uyutulma işlemi çok önemli, beynin dinlenmesi çok önemli. Bu bağlamda da uyutulma işlemine arkadaşlarımız devam edecek. Beynin desteklenmesi tedavisine, genel destek tedavisine ve cihazlı solunum desteğine yine devam edilecek. Kısacası düne göre bir gerileme yok, bir komplikasyon yok. Dünkü durumuna göre, herhangi bir olumsuzluk geriye gidiş tarzında yok."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.