Bugünkü
Takvim

Barzani'ye yargı tokadı

yönetimi, gayrimeşru referandum yaparak ülkeyi bölmeye çalışan için yargı sürecinin başlayacağını duyurdu.

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 07:44
ABONE OL
Barzani'ye yargı tokadı

SNG haber ajansına demeç veren Seyhud, Barzani'nin yasal görev süresi bittiği için dokunulmazlığının kalmadığını belirterek şunları kaydetti: Yüksek Yargı Şurası Irak Parlamentosu milletvekillerinin şikayetleri doğrultusunda Barzani hakkında yargı kararı çıkaracak. Soruşturma dosyasında komplo kurmak, ulusal serveti çalmak, güvenlik güçlerine karşı silah kullanmak, yasadışı Baas partisinin komutanlarını barındırmak gibi suçlamalar da yer alıyor" dedi.

GORAN HAREKETİ İSTİFA İSTEDİ
Kuzey Irak'ta muhalefetin başını çeken Goran (Değişim) Hareketi, ve Yardımcısı Kosret Resul'un istifını istedi. Hareketin Sözcüsü Şoreş Haci "Halkımız, kanıyla elde ettiği birçok kazanımı kaybetti. Peşmerge'nin heybeti kırıldı. Birçok dost ülkeyi kaybettik. Bunların hepsinin sebebi geçmişte başarısız olan iktidardan kaynaklanıyor. Mesut Barzani ve Kosret Resul'un meşruiyetleri kalmadı. Görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

deli balta deli balta

sizin heybetinizmi vardıkı kaçmadığınız savaş kalmadı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 09:53
ihsan ihsan

ovaköy gümrük kapısını acele açın o darbe olur barzaniye ve pkk ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.10.2017 09:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.