Bugünkü
Takvim

ABD'li Lawrence'tan kan donduran talimat

ABD'li Lawrence 'da yeni bir katliamın emrini verdi. Bugüne kadar 4200 sivilin öldürüldüğü Rakka'da bulunan 300 kişinin daha DEAŞ'lı olduğunu iddia eden McGurk, "Buradan canlı çıkmayacaklar" talimatını verdi.

  • Güncel
  • 23.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 08:25
ABONE OL
ABD'li Lawrence'tan kan donduran talimat

PKK'nın gayriresmi komutanı , 4 bin 200 sivilin öldürüldüğü 'da yeni katliamların talimatını verdi. Kentte 300 DEAŞ'lı bulunduğunu iddia eden McGurk, "Canlı bırakmayın. Onlar Rakka'da ölecekler. Bizim görevimiz öldürmek" dedi.

Yenişafak'ta geçen habere göre; Beyaz Saray'a bağlı sömürge valisi Brett McGurk, 4 bin 200 sivilin ABD uçaklarından atılan bombalar ve PKK kurşunlarıyla öldürüldüğü Rakka'da yeni katliamın işaretini verdi. Viraneye dönen kentte PKK'ya direnen herkesin DEAŞ'lı yaftasıyla öldürüleceği mesajı veren McGurk, emrindeki teröristlere "Onları esir almayın, öldürün" talimatı iletti.

McGurk'ün son talimatının gerekçesi ise 'kentte yabancı savaşçıların hâlâ varlık göstermesi'. DEAŞ'lı olduklarını iddia ettiği 300 civarında yabancının, kentte bulunan stadyum ve hastane çevresinde saklandıklarını ileri süren McGurk, "Bizim görevimiz, DEAŞ'a katılmak amacıyla Suriye'ye gelenleri yine Suriye'de öldürmek. Eğer onlar Rakka'dalarsa Rakka'da ölecekler" dedi. McGurk'e göre, DEAŞ üyesi yabancıları sağ bırakmamanın en büyük yararı ise 'onların ülkelerine geri dönmesini engellemek'.

YARDIMLAR NİYE ŞİMDİ?
ABD, günde 37 ton bomba yağdırdığı Rakka'yı PKK'nın yeni merkezi yapmaya hazırlanıyor. Buna ilişkin en çarpıcı yorum, Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç'den geldi. Klintseviç, ABD'nin Rakka'ya insani yardım için bütçe ayırarak, Suriye'de Beşar Esed'in kontrolünde olmayan yeni bir merkez kurmaya çalıştığını ifade etti.

ABD ve koalisyon ülkelerinin birdenbire Rakka için milyonlarca dolar ve euro ayırdığına dikkat çeken Klintseviç, "Tüm bunların arkasında siyasi bir arka plan olduğu açık. Burada amaç yalnızca koalisyonun barbarca bombardımanlarını saklamak değil. Bana göre, bunun Rakka'yı bir başka Suriye'nin, Esed'in kontrolünde olmayan Suriye'nin yeni merkezi haline getirmek için bölücü bir çaba olduğu çok açık" açıklaması yaptı. Daha önce İngiltere'nin Rakka'ya 'insani yardım sağlanması' için 10 milyon pound (13.2 milyon dolar) ayırdığı belirtilmişti.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

Dinsiz,kafir,bozguncu,zalimler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.10.2017 12:58
BGK BGK

Sinema filmi gibi oyunlar oynuyorlar terör örgütleri kurup sonrada savaştırıyorlar amaç belli PETROL SİLAH UYUŞTURUCU TRAFİĞİ unuttuğu tek şey ölümlü olduğu gün gelir kendiside ölür

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.10.2017 11:15
KATİL  ABD, KATİL ABD,

dünyanın jandarması kesilen ,dünyaya adalet medeniyet dağıtan ABD nin gerçek yüzü tam tersi kanla gözyaşıyla beslenen canavarlar topluluğu ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.10.2017 10:02
Murat Murat

Brett McGurk Terör örgütü üyesi olarak fişlensin ve Türkiye ye girişi yasaklansın hakkında gözaltı kararı çıkarılsın bu durum kendisine de bildirilsin Ülkemize girecek olursa derhal gözaltına alıp Adli mercilerin önüne çıkarılsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.10.2017 09:32
ihsan ihsan

bu gurk istenmeyen adam ilan edilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.10.2017 09:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.