Bugünkü
Takvim

Gül'den flaş Metin Topuz açıklaması

Gül, tutuklu İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Topuz’un telefonunun ABD tarafından istenmesi konusunda, "‘Telefon her ne kadar şahsın olsa da bizim işler için kullanıyor.’ O zaman 'Her ne kadar Türk vatandaşıysa da bizim işler için kullanılıyor onu da verin' gibi bir noktaya, telefondan başlayıp adama kadar gidecek bir şey olacak. Böyle bir telefon dokunulmazlığını da yeni görmüş oldum" açıklamasını yaptı.

  • Güncel
  • 22.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2017 13:28
ABONE OL
Adalet Bakanı Gül'den flaş Metin Topuz açıklaması

Abdülhamit Gül, yargı muhabirleriyle bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Gül, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi için, "İadeyi engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Her iki taraf için de şekli anlamda iade için her türlü koşullar tamamlanmıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz. Türkiye'nin gönderdiği dosyalar henüz mahkemeye iletilmedi. 'İade etmiyorlar' demek için erken. Başbakan ABD'yi ziyaret edebilir." dedi.

METİN TOPUZ'UN TELEFONUNUN İSTENMESİ
Adalet Bakanı Gül, tutuklu İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Topuz'un telefonunun ABD tarafından istenmesi konusunda, "Öyle bir yazı geldi. Bu yazıyı da soruşturmayı yapan savcılık makamına gönderdik. Onların vereceği bir karardır. Şunu söylüyor, 'Telefon her ne kadar şahsın olsa da bizim işler için kullanıyor.' O zaman 'Her ne kadar Türk vatandaşıysa da bizim işler için kullanılıyor onu da verin' gibi bir noktaya, telefondan başlayıp adama kadar gidecek bir şey olacak. Böyle bir telefon dokunulmazlığını da yeni görmüş oldum" diye konuştu.

FETÖ TUTUKLUSUNA ÖDÜL VERİLMESİ
FETÖ tutuklusu eski YARSAV Başkanı Arslan'a, ödül verilmesi konusunda Gül, "Genel olarak söylüyorum, bazıları Türkiye'de kendi taşeron örgütlerine yaptıramadığı şeyleri, vekalet savaşını asalete çevirme anlamında Türkiye'ye yönelik düşmanlığını ya da tehdidini sürdürmek istiyor. Dolayısıyla bunlar ödül verdikleri kişiyle ilgili bunun bir örgütün elemanı olduğunu bilmeyecek durumda değiller. Nitekim o kişi, ödül almadan birkaç gün önce ödül grubuna teşekkür yazıyor, ödül alacağını da biliyor." açıklamasında bulundu.

ÖKSÜZ, ALMANYA'DA İDDİASI
Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu iddiasıyla ilgili olarak Gül, "Birkaç gün önce bir evinin olduğu yönünde bir haber çıktı. Bir ev resmi konularak 'Burada yaşıyor' şeklinde haber çıkınca arkadaşlarımız üzerinde çalışmaya başladı. Bununla ilgili somut bir talebimiz olacak" dedi.

Tek tip kıyafet için Bakan Gül, kanun çıkarmanın gerekli olduğunu vurguladı.

KOMİTE KURULMASI İÇİN PRENSİPTE ANLAŞILDI
ABD ile konusunda Gül, "İkinci toplantının yeri için henüz karar verilmedi. Komite kurulması için prensipte anlaşıldı" diye konuştu. Bakan Gül, ABD'ye verilebilecek bilgilerin görüşme sürecinde verildiğini söyledi.

kalan karakter 1000

maho maho

içindeki sim kartı alın.boş telefonu bir de telefonun yanına tohumluk bir hıyar ekleyip teslim edin kafire.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.10.2017 13:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.