Bugünkü
Takvim

Amerikalı yazarın değerlendirmesi

'lerin Ortadoğu'da oyunun kurallarını yeniden yazdığını ifade eden Bryen,ABD'nin S-400'lere karşı koyacak silahının olmadığını söyledi.

  • Güncel
  • 21.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.10.2017 17:58
ABONE OL
Amerikalı yazarın S-400 değerlendirmesi

Amerika'da yayın yapan National Interest dergisi yazarı Stephen Bryen, Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı hava savunma sistemleriyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

ORTADOĞU'DA OYUNUN KURALLARI DEĞİŞİYOR
Bryen, S-400'lerin Ortadoğu'da oyunun kurallarını değiştirdiğini ifade etti.

ABD VE RUS YAPIMININ FARKI
S-400'lerin menzilleri 400 kilometreyi bulan dört farklı tipteki füzeleri fırlatma kapasitesine sahip olduğuna dikkat çeken Bryen, ABD üretimi Patriot füze sistemlerinin ise 96 kilometre menzilli tek bir füze fırlatabildiğinin altını çizdi.

S-400'LERE KARŞI KOYACAK BİR SİLAH YOK
Bryen, bu nedenle ABD'nin S-400'lere karşı koyacak bir silaha sahip olmadığını vurguladı.

RADAR TESPİT UÇAKLARINI DA İMHA EDİYOR
Bryen, S-400'lerin bir diğer önemli özelliğinin de hava savunma sistemlerinin menzili dışındaki hedefleri ve Boeing E-3 Sentry radar tespit uçaklarını imha etme kapasitesine sahip olması olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.