Bugünkü
Takvim

Miras zaferi

ABONE OL
Miras zaferi
İzmir'in gayrimenkul zenginlerinden Mehmet Ertuğrul Leblebicioğlu'nun, 100 milyonluk mirasından men ettiği kızı Ayşe Gülden Ünal, hukuk mücadelesini kazandı. 2 çocuk babası Leblebicioğlu'nun (83) doktor olan büyük kızı Ayşe Gülden Ünal (56), 2013'te babasının Alzheimer hastası olduğunu iddia ederek, vasi atanması için dava açtı. Mahkeme, Leblebicioğlu'nun akli dengesinin yerinde olmadığı yönündeki rapor üzerine vasi atanmasına karar verdi. Bu sırada işadamı 2015'te hayatını kaybetti. Ölmeden önce hazırladığı vasiyetnameyle Ünal'ı mirasından men etti. Bunun üzerine Ünal, bu kez vasiyetnamenin iptali için dava açtı. Hakim, vasiyetnameyi iptal etti. Miras, 2 kardeş arasında pay edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.