Bugünkü
Takvim

, D-8 zirvesine gelen liderlerin eşlerini konuk etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi , D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü 9. Zirvesi vesilesiyle İstanbul'da bulunan liderlerin eşlerini teknede ağırladı.

  • Güncel
  • 20.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2017 19:32
ABONE OL
Emine Erdoğan, D-8 zirvesine gelen liderlerin eşlerini konuk etti

Boğaziçi'ndeki tekne gezisine Nijerya Cumhurbaşkanı'nın eşi Aisha Buhari ve kızı Halima Buhari, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın eşi Vajiheh Fadaei, Endenozya Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın eşi Mufidah Yusuf Kalla, Pakistan Başbakanı'nın eşi Sameena Shahid, Nijerya Bakanı'nın eşi Mairo Almakura, 
İran Ulaştırma Bakanı'nın eşi Nafiseh Rasooli katıldı.

D-8 Zirvesi vesilesiyle gerçekleşen bu buluşmanın ülkelerarası ilişkileri geliştirmeye katkı sağlayacağına inandığını söyledi ve misafirlerine Boğaziçi hakkında bilgi verdi.


Buluşmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi Hülya Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Bayraktar da katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.