Bugünkü
Takvim

‘Bu kış ölürüz’

’ın kuzeyinde 2 ’lı arasındaki telsiz görüşmesi, örgütün durumunu ortaya koydu: Bu kış donarak öleceğiz. Kimse gelmiyor. Zaten öleceklerini bilerek niye katılsınlar.

  • Güncel
  • 20.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2017 01:52
ABONE OL
‘Bu kış ölürüz’
Güvenlik güçlerinin yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlediği başarılı operasyonlarıyla ağır darbe yiyen 'daki çaresizlik telsiz konuşmalarına yansıdı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son bir ayda gerçekleştirdiği operasyonlarda 169 terörist etkisiz hale getirilirken, terör örgütü PKK'ya ait sığınak ve barınaklar yerle bir edildi. Terör örgütünde yaşanan çözülme ve yaşadıkları panik ise teröristler arasındaki telsiz konuşmalarına da yansıdı. Telsize yansıyan konuşmalara göre örgüte katılım yok. 'ın kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgede geçen hafta sonu kaydedildiği öğrenilen iki terörist arasındaki 7 dakikalık telsiz konuşmasının ayrıntıları ise örgütün durumunu ortaya koyuyor:

Hogir: Nasılsın?
Çarçella: İyiyim arkadaş. Siz nasılsınız?)
Hogir: Kötüyüm, kötüyüm, hastayım. Başım ağrıyor.
Çarçella: Kötü bir şey mi var?

12 KİŞİDEN 4 KİŞİ KALDI

Hogir: Bundan daha kötü ne olur arkadaş. Başımızı kaldırsak T.C. askeri öldürüyor. Bu kış soğuktan donarak öleceğiz. Kış üslenmesi yapamadık. Çarçella: Arkadaş bu sorun sadece senin değil. Tüm arkadaşların sorunu... (gülerek devam ediyor) Cemal (Murat Karayılan), Cuma (Cemil Bayık), Abbas (Duran Kalkan), Fuat (Ali Haydar Kaytan) başkanların sorunu değil. (gülmeye devam ediyor)
Hogir: Doğrudur arkadaş.
Çarçella: Kaç arkadaşsınız ?
Hogir: 12 kişiydik, 4 kişi kaldık
Çarçella: Ne Türkiye'den ne Suriye'den kimse gelmiyor. Öleceklerini bilerek gelirler mi?
Hogir: Gelmezler arkadaş gelmezler.

'KARŞIMIZA ÇIKMAYA CESARETLERİ YOK'
Hakkâri 'nin Yüksekova ilçesi Esendere beldesinde 4 Ekim'de askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcıyla düzenlenen ve 4 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan asker Ramazan Kurul'un tedavisi sürüyor. GATA'da tedavi gören Adıyamanlı er Kurul kendisini ziyaret eden yakınlarına, "Söz konusu vatansa canımız feda. İnşallah eski sağlığıma kavuşur vatani görevime kaldığım yerden devam ederim. Mehmetçiğin karşısına erkekçe çıkmaya korkuyorlar. Böyle kahpe tuzaklarıyla hayatta kalacaklarını sanıyorlar ama artık yolun sonundalar" dedi.

SABAH

kalan karakter 1000

kısık ses kısık ses

Geberin hain alçaklar!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.10.2017 11:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.