Bugünkü
Takvim

Beş yıldızlı skandala jet soruşturma

MİT TIR'ları ihaneti nedeniyle 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP milletvekili 'nun fıtık ameliyatı için apar topar hastaneye yatırılmasının ardından çıkan "vip skandal" için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

  • Güncel
  • 19.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2017 07:19
ABONE OL
Beş yıldızlı skandala jet soruşturma

CHP İstanbul Milletvekili 'nun 25 yıl hapse çarptırıldıktan sonra konulduğu Maltepe Cezaevi'nden kasık fıtığı ameliyatı için sevk edildiği Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gördüğü VIP hizmetle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

GÖREVİ DEĞİLKEN SEFERBER OLMUŞ
Anayasa Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulunulduğu gün getirildiği hastanede Berberoğlu'na VIP hizmeti sunulmasını organize eden doktorun, Prof. Dr. İsmail Hakkı Cinel olduğu ortaya çıktı. Cinel, acil olmamasına rağmen kasık fıtığı ameliyatı geçiren Berberoğlu'nu diğer tutuklu ve hükümlülerden farklı olarak VIP odaya aldı. Görevi olmadığı halde CHP'li vekil Enis Berberoğlu'yla bizzat ilgilenen Cinel, başka hiçbir doktoru yanına bile sokmadı. Skandal ağırlamanın ortaya çıkması Türkiye'nin gündemine oturdu. Olası tahliyeye kadar hapishane yerine süit hastane odasında keyif çatmayı planlayan Enis Berberoğlu'nun planı bozuldu. Bunun üzerine Berberoğlu, apar topar taburcu edilerek Maltepe Cezaevi'ne geri götürüldü.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Hastane yönetimi büyük ses getiren haberin ardından sessizliğe büründü. Ancak Sağlık Bakanlığı üstü örtülmeye çalışılan 'Beş yıldızlı skandala' kayıtsız kalmadı. CHP'li vekil Berberoğlu'nu tahliye edilene kadar otel konforundaki VIP odada ağırlayan Prof. Dr. İsmail Hakkı Cinel ile diğer doktorlar hakkında soruşturma başlattı.

CASUSLUKTAN CEZALANDIRILMIŞTI
Berberoğlu, durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini FETÖ'nün medya tetikçisi Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verip ihanete ortak olduğu için yargılandığı davada, "Devletin gizli kalması gereken belgelerini askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Dosyayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Berberoğlu hakkında kararı bozmuş, ancak tutukluluk halinin devamına karar vermişti. Berberoğlu'nun avukatları ise geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, müvekkillerinin tahliyesini istemişlerdi.

kalan karakter 1000

TürkMücahid TürkMücahid

fetöcü pkk dhkp...vs. bu azılı vatan hainlerinin bu tip sevkleri adalet ve sağlık bakanının veya müsteşarının onayı ile yapılmalı !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2017 09:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.