Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.10.2017 Gazete
ABONE OL

Bedelini öderler

, hem Polonya dönüşünde hem de Muhtarlar Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaptı. Barzani’ye sert çıktı. “Bir gece ansızın geliriz gereğini de yaparız. İdlib’de yaptık mı? Yaptık. Söyleye söyleye girilmez. Bir gece ansızın girilir” dedi ve ekledi: Bu ülkeye göz diken bedelini öder...

Bedelini öderler
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Polonya'ya günübirlik ziyaret gerçekleştirdi. Dönüş yolunda gazetecilere önemli açıklamalar yaptı. Kuzey Irak'taki son gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, Mesut Barzani'ye tepki gösterdi. "Biz Barzani'ye de, yeğenine de (Neçirvan Barzani) bu konuları defaatle anlattık. 'Bu gidiş iyi değil, yanlış yapıyorsunuz, gelin bu işleri yoluna koyalım' dedik. 'PKK ile mücadelede gereğini yapmadınız, bize verilen sözleri yerine getirmediniz' dedik. Kerkük'te, paçavralar dalgalandırdılar. Bunlara da Barzani göz yumdu" dedi.

'BİZZAT TAKİP EDECEĞİM'
Erdoğan, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinde ByLock bulunduğu iddiasına ise sert çıktı. "Çok terbiyesizce, adice bir iftira. Böyle bir şey söz konusu değil. Terbiyeden yoksun olan söyleyen, yazanı sufle eden her kimse bunun hukuki bedelini ödemek durumunda. Benim bayan bakanıma ahlaksızca, adice yakıştırma yapamazsınız. Biri TV'den sufle ediyor, diğeri yazılı haber haline getiriyor. Ben bakanımıza söyledim, bizzat takip edeceğim dedim" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 40. Muhtarlar Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı. Salonda "Altın Hızma" isimli Kerkük türküsü ile karşılandı. Barzani yönetimini Kerkük konusunda uyaran Erodoğan, şunları söyledi: "Şehitlerimiz vatanımızın tapu senetleridir. Bu ülkeye göz diken herkes, önce bu senedin bedelini ödemeyi göze almak zorundadır. Kalkıyor, 'Kerkük benim' diyor. Sen hangi hakla 'Kerkük benim' diyorsun? Ne işin var senin Kerkük'te? Yeri geldiğinde bir gece ansızın geliriz gereğini de yaparız. İdlib'de yaptık mı? Yaptık. Bundan sonra da yaparız. Söyleye söyleye girilmez. Bir gece ansızın girilir." Erdoğan konuşmasında Misak-ı Milli'ye de vurgu yaptı: "Şimdi biz Kerkük'e nasıl sırtımızı dönebiliriz. Ecdadımız Mustafa Kemal Atatürk, Misak-ı Milli ile en batıdan en doğuya kadar bu hattı çizmedi mi!"

KILIÇDAROĞLU İÇİN ÖNEMLİ
, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Sırbistan'dan gelecek etler besmele ile kesilmiyor" şeklindeki açıklamasını da değerlendirdi. "Sayın Kılıçdaroğlu besmele konusunda öyle bir hassasiyet göstermişse, bu sevinç verici. Kendisi adına önemli bir gelişme" dedi...

YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım'ı Beştepe'de kabul etti. Yoğun program nedeniyle bir gün önceye çekilen sürpriz görüşmede, bazı belediye ve il başkanlıklarındaki değişim sürecinin de ele alındığı öğrenildi.

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

size söyleyim, bence barzaninin hayali 16 temmuz saat 4:16 istanbul havalimaninda bitti, sizce TÜRKIYE de darbe gerceklesmeden NASIL (kolayca) BIZDEN TOPRAK KOPARACAKLARDI?! vallahi onlarin/bölücülerin umudlari o gece öldü, elhamdulillah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2017 03:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.