Bugünkü
Takvim

’tan Rubin’e cevap: Kendi yazını okumuyor musun?

Washington merkezli yeni muhafazakar (neo-con) düşünce kuruluşu American Enterprise Institute’ün (AEI) websitesinde 3 Ekim’de kaleme aldığı yazıda, 15 Temmuz darbe girişiminin kendisine aylar önce haber verildiğini açıklayan , ağız değiştirdi.

  • Güncel
  • 18.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2017 17:48
ABONE OL
SABAH’tan Rubin’e cevap: Kendi yazını okumuyor musun?

Sosyal medyadan bugün bir açıklama yayınlayan Amerikalı Ortadoğu uzmanı Rubin, gazetemizin yazısını çarpıttığını iddia etti. Fakat Rubin kasıtlı olarak gerçeği çarpıtıyor.

Eski Pentagon yetkilisi Rubin'in 3 Ekim'deki 'Türkiye için veraseti konuşma zamanı' adlı yazısındaki 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili cümlesinin tam çevirisi aynen şöyle: 'Aylar öncesinden bana doğru bir şekilde Türkiye'de bir darbe olabileceği haberini veren aynı kaynaklar son haftalarda Erdoğan'ın…'

'RUBİN, 15 TEMMUZ'DAN 4 AY ÖNCE DARBE OLABİLECEĞİNİ ÖNE SÜRMÜŞTÜ'
Rubin yazısında kendi ağzıyla 'bazı kaynakların' darbe gerçekleşmeden aylar önce kendisine 15 Temmuz girişimini söylediğini belirtiyor.
Zaten Mart 2016'da yıne AEI'nin websitesinde yayınlanan yazısında, yani 15 Temmuz kalkışmasından 4 ay önce Türkiye'de bir darbe olabileceğini öne sürmüştü. Rubin bu yazı ve sonrasında bunun sadece bir analiz olduğunu vurgulamış ve kesinlikle darbe savunuculuğu yapmadığını iddia etmişti.
15 Temmuz günü başka bir yazı kaleme alan Rubin, bu yazısında yine ağız değiştirmiş ve darbenin Türkiye için 'umut olabileceğini' yazmıştı.

kalan karakter 1000

irfan irfan

puştun tek tarifi, her türlü şerefsizlik yalan dolan zorbalık hırsızlık gasp talan fetö ile yatıp kalkanın adıdır puşt

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.10.2017 21:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.