Bugünkü
Takvim

İsmail 'gördüm' dediğin o listeyi açıklamazsan...

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, bugün köşesinde 'nın Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hakkındaki ByLock yalanını ele aldı.

  • Güncel
  • 18.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2017 08:47
ABONE OL
İsmail 'gördüm' dediğin o listeyi açıklamazsan...

Sabah gazetesi köşe yazarlarından Melih Altınok, bugün köşesinde yazdığı yazıda 'nın Fatma Betül Sayan Kaya hakkındaki ByLock iftirasını yazdı. Küçükkaya'nın 'cüler gibi ByLock delilini sulandırmaya çalıştığının altını çizen Altınok, İsmail Küçükkaya'yı bu haberi kimden aldığını açıklamaya davet etti.

İşte Altınok'un o yazısı

ByLock, 15 Temmuz'da kalkıştıkları darbe girişimini hâlâ inkâr eden FETÖ'cülerin bıraktığı en önemli iz...
Yalnızca örgütle organik ilişkisi olanların bildiği bir şifreyle girilen bir haberleşme ağı...
Yani "programı kaynım indirmiş" diyerek yakayı sıyırmak mümkün değil.
İşte bu nedenle FETÖ'cüler, hukuki bir delil olarak ortaya konulduğundan beri ByLock iddiasını sulandırmaya çalışıyorlar.
En büyük yardımcıları da, ters manyel yapma kabiliyetine sahip medyadaki aktörleri.
Hatırlayın, Hürriyet gazetesi de, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu işlerde mahir bir muhabirini apar topar ABD'ye göndermişti...
Ertesi gün de yüzü dahi gösterilmeyen bir "uzman"ın ağzından döşendikleri manşette ByLock'un "aslında masum" bir program olduğunu söylüyorlardı.
O günden sonra, hiçbir resmi makamca doğrulanmayan uydurma ByLock listeleri sosyal medyada gün aşırı dolaşıma sokuldu.
Amaçları gün gibi ortada.
Yargı adlarının bulunduğu ByLock listesini açıkladığında "bu delil ciddiyetsiz" demek.

***

ByLock'u sulandırma operasyonlarından birinin altına da geçtiğimiz günlerde FOX Tv imza attı.
İsmail Küçükkaya kanaldaki programında "Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinde ByLock çıktı. Bakan hemen boşanma davası açtı" dedi.
İddianın kaynağı olarak, daha önce FETÖ'nün internet sitelerinden birini yöneten bir meczup olduğu konuşulsa da Küçükkaya adres göstermedi.
İddia önemliydi bu yüzden Bakan Kaya anında cevap verdi:
"Eşim ve şahsım hakkında yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır. İftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum.''
Evet, ne bakan boşanmıştı ne de Emniyet'in yaptığı açıklamaya göre eşinde ByLock olduğuna dair bir soruşturma vardı.
Gözlerin üzerine çevrildiği Küçükkaya dün şöyle bir açıklama yaptı:
"Kaya'dan boşanma davası açtı iddiası için özür diliyorum. Ama ByLock iddiamın arkasındayım."

***

İsmail Küçükkaya'yı Ankara gazeteciliği günlerimden tanırım. Bir dönemde ATV'de Kahvaltı Haberleri'ni yaparken rakibimdi. Şimdi kendisine hepinizin huzurunda samimi şekilde soruyorum:
"MİT'in ByLock listesini gördüm, bakan hakkındaki iddialarımın kaynağı da o" diyorsan konuşmak zorundasın İsmail. Var olduğunu iddia ettiğin gizli belgeyi sana kim, nerede gösterdi?
Eğer bu bilgileri açıklamazsan, haklarında suçlamada bulunduğun insanlar ve seyircilerin sana "yalancı" der sen de gıkını bile çıkartamazsın.
Daha da kötüsü İsmail, delillerini ortaya koyamazsan, tıpkı FETÖ'cüler gibi ByLock'u sulandırmaya çalıştığın hafızalara kazınacak.
Evet, dinliyoruz.
Var mı bir cevabın?

kalan karakter 1000

KARAKALEM KARAKALEM

BİR CEVABI OLDUĞUNU SANMIYORUM, BUNLARIN HEPSİ YALANCI RİYAKAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 18.10.2017 13:20
Fani Fani

" TERÖRİST OLABİLİRLER "Bu beyan İsmail KÜÇÜKKAYA'ya ait,çok özür diliyorum lakin Fox TV izleyenler kendilerini mutlaka sorgulamalı,bu terör destekçilerine,kaos ve kargaşa ile ülkenin zarar görmesine zemin hazırlayanlara,halkı aşağılayan,değersiz kılan,sözde aydın,demokrat ve barışçıl olduğu zırvalarını yumurtlayıp duran bu tiplere pirim verdiğinizin bunlara kazanç sağladığınızın farkına varın artık,ülke yıkılsın bunların asıl vatanları oralara kaçarlar hemen,lakin bizim başka vatanımız yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 18.10.2017 12:52
yasar yasar

bunlar bu mılletın degıl yahudılerın adamı usagı bunların yaptıgı hersey normal baska ne beklenırkı kendını halkını satan sarlatanlardan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 18.10.2017 10:30
ali ali

FOX Tv yi izlemem bunların Fatihl Portakal ile beraber 1 kasım seçimleri sonucunda yüzlerinin nasıl mosmor olduğunu gördük bu olayda da bu spiker efendinin yüzü pancar gibi olacak ama bunlarda yüz yok ki kardeşim aynen destekledikleri CHP genel başkanı gibiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 18.10.2017 09:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.