Bugünkü
Takvim

Hiç PAMUK değil

, yine Türkiye karşıtı açıklamalar yaptı. Politik bakımdan İstanbul’da yaşayamayacağını anlatttı. Herkes, “Yolun açık olsun” diye tepki yağdırdı

ABONE OL
Hiç PAMUK değil
NOBEL ödüllü yazar , Türkiye karşıtlığını bir türlü bırakamadı. Her fırsatta doğup büyüdüğü ülkesini karaladı. Son olarak İtalya'da yayımlanan La Stampa gazetesine açıklamalar yaptı. Kendisinden beklenen tavrı açıkladı! Avrupa'da demokrasi, saygı ve güçler ayrılığına verilen önemi takdir ettiğini belirten Pamuk, son 15 yılda Türkiye'nin olumsuz yönde bir gelişme geçirdiği yalanını ortaya attı: "Batıda sıklıkla yaşıyorum ama İstanbul her zaman benim evim. Eviniz değişimden geçse bile orası sizin evinizdir ve bu değişmez. Ama artık politik olarak orada yaşayamam. Ve unutmayalım ki, son seçimlerde İstanbul'un yüzde 50'si (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'a karşı oy kullandı. Yani böyle düşünen bir tek ben değilim. Kararlılıkla Türkiye'nin geleceğinin Batı'da olduğuna inanıyorum, ben bu inançla büyüdüm: Batılı, açık, laik, burjuva bir eğitim aldım. Bugün İstanbul'da (Türkiye'de) düşünce özgürlüğü yok ve bu beni kızdırıyor, üzüyor ve allak bullak ediyor." Bu açıklamalar sonrası sosyal medya yıkıldı.
Pamuk'a tepkiler çığ gibi arttı.

BU millet vatanına ihanet edenlerle düşünce özgürlüğü isteyenleri çok iyi ayırt eder.
Gitsen de rahatlasak. Bir hain eksik olur.
boşuna verilmedi.
Diyetini ödüyor...
Para için kanını satanlara yazıklar olsun
Günümüzün modası, vatan hainliği!
BU arkadaşın kan grubu neydi. E'mi, yoksa R'mi YA bu ülkeyi seveceksin, ya terk edip gideceksin...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.