Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 17.10.2017 07:24

Batı'nın lejyoneri Kürtler!

İngiliz gazetesi 'ta yaşanan gelişmelerle ilgili bir analiz yayınladı. Analizde Kürtler'in Batılı müttefiklerinin Kerkük'e giren Iraklı güçlere alkış tuttuğu belirtildi.

Batı'nın lejyoneri Kürtler!

Times, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) Kerkük'le ilgili gizli bir anlaşma yaptığından şüphelenildiğini de belirtti.

"KÜRTLER, AMERİKA VE İNGİLTERE İÇİN CANLARINI VERİYOR"

Analizde, Kürtlerin ABD ve İngiltere'nin olaydaki rolüne yönelik bir hoşnutsuzluk duyduğu aktarılıyor.

Times'a göre bunun nedeni ise Kürtlerin Batılı müttefiklerinin reel politika çerçevesinde onların değil karşı tarafından yanında yer alması: "ABD ve İngiltere Kürtlerin özgürlüğünü 1990'ların başında garanti altına alan ilk ülkelerdi. Suriyeli Kürt dün şöyle diyordu: 'Kürtler, Amerikalıların ve İngilizlerin bir Arap şehri olan Rakka'yı ele geçirmesine yardım etmek için canlarını veriyor'."

"BATILI MÜTTEFİKLER ALKIŞ TUTTU"

Ancak Batılı müttefikler; Arapların, yarısı Kürt olan ve Kürtlerin anayurt olarak gördükleri Kerkük'e doğru ilerlemelerine seyirci kaldı ve onlara alkış tuttu.

BBC Türkçe'nin derlediği Times analizine göre bunların hepsi reel politikayla ilgili. Kerkük'süz bir felaket olur ki Irak Başbakanı Haydar El-İbadi de artık ayakta kalamaz.

"KERKÜK ÖDEMEYE DEĞER BİR BEDEL ÖDEDİ"

Amerikalılar ve İngilizler için, git gide daha fazla İran'ın kontrol ettiği bu ülkede, etkilerini sürdürmeleri açısından tek umut o. Gelecek yıl seçimler yapılacak. Kerkük ödemeye değer bir bedeldi.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

kahpe İngiliz abd defolun gidin ülkenize ne halt etmeyer karıştırıyorsunuz ırak suriyeyi insanlar ölüyor katiller

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 09:10
T.C. T.C.

dünyada en KALLEŞ toplum İNGİLİZ, en SİNSİ toplum İSRAİL,en KADDAR yani DÜNYANIN ŞEYTANI ABD dir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 08:33
APTAL  BARZANİ APTAL BARZANİ

kaşınan ABD eğer burda savaşa girseydi ,karşısında rusya iran çin türkiye ,yi bulacaktı zaten k,kore de fırsat kolluyor ,ABD ŞEYTANI tehlikeyi farketti ve çekilmek zorunda kaldı, ama bu ABD nin kaşıntısı bitmez çok uyanık olmak zorundayız VESSELAM,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 08:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.