Bugünkü
Takvim

Bahçeli'den operasyonu mesajı

'ten kaçanların peşine düşülmesini isteyen MHP Lideri, gerekirse Barzani'nin yakalanıp Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini söyledi.

  • Güncel
  • 17.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2017 11:38
ABONE OL
Bahçeli'den Kerkük operasyonu mesajı

MHP Genel Başkanı , partisinin grup toplantısında kameralar karşısına geçti.

PKK'lı teröristlerin 'teki varlığına dikkat çeken MHP Lideri, Kerkük'ün Türk olduğunu, Türkiye'nin bu konuda kararlı bir şekilde operasyonlar düzenlemesi gerektiğini söyledi.

"BARZANİ YAKALANIP GETİRİLMELİ"
Kerkük'ten kaçan peşmergelerin ve PKK'lı teröristlerin peşinden gidilerek imha edilmesi gerektiğini ifade eden Devlet Bahçeli, "Gerekirse Barzani yakalanıp getirilmeli. Askeri girişim, havadan ve karadan korkusuzca başlatılmalıdır." dedi.

83 MUSUL DERİZ, ŞİZOFRENİ HASTASINA DÖNERLER
Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

"83 Musul deriz, şizofreni hastasına dönerler. Dış politikada denge imiş, neyin dengesi? Ortada denge mi kaldı? Türk milletini önüne gelen rahatsız ederse bunu da aldırmamak gerekiyormuş.

TÜRK MİLLETİ MUTLAKA HESAP SORACAKTIR
Beyzadelerin rahatı kimsede yoktur. Bu iki ayaklı kırım kongo kenelerine Türk milleti mutlaka hesap soracaktır.

Meğer Ali Kemal ölmemiş, ruhu siyasette, sanatta, sivil toplum kuruluşlarına vızır vızır dolaşıyor.

HAVADAN VE KARADAN OPERASYON
Kerkük'te PKK'nın konuşlanma teşebbüsü Türkiye için alarmdır. Keskin bir şekilde müdahale edilmesi hususunda her ihtimal planlanmalıdır. MGK ile Dışişleri Bakanlığı'nın dünkü açıklamaları bizim nezdimizde olumludur. Gerekirse Barzani yakalanıp getirilmeli. Gerekirse askeri girişim havadan ve karadan korkusuzca başlatılmalıdır."

"ESKİ BAŞBAKAN TÜRKMENLERİ KERKÜK'TE YOK SAYIYOR"
"Eski Başbakan kendini hatırlatma gereği duymuştur. Bu şahıs asırlardır Kerkük'ün etnik renkliliği barındırdığını söylemiştir. Kerkük'ün Türk yurdu olduğunu inkar etmiştir. Stratejik derinlik ile Türkiye'yi boğmak üzere iken görevden el çektirilen bu zihniyet mesajlar sunmuştur. Eski başbakan Davutoğlu, Türkmenleri Kerkük'te yok sayıyor.

"GAFİLLİK VE GARABETTİR"
Eski Başbakan çıkıp müzakere tavsiyesinde bulunarak referandumun dondurulmasını öneriyor. Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir.

"DURDUN DURDUN DA ŞİMDİ NİYE ORTAYA ÇIKTIN"
Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun. Kerkük'ün acıları büyürken hala zalimlerin sözcülüğüne cüret edenlerin varlığı kabul edilemez.

Türkiye Irak'ın toprak bütünlüğüne tartışmasız önem veriyor. Ne var ki eski Başbakan müzakere için çıkıp tavsiye veriyor. Bir Başbakanın durumdan vazife çıkararak devletin politikalarına karşı konuşması garabettir."

kalan karakter 1000

Risk ortadan kaldirilsin Risk ortadan kaldirilsin

Barzani bu yöredeki tüm kötülüklerin hammaddesidir. Bu adamin kötüye kullandigi tüm haklar elinden alinip yargi önüne cikartilmalidir. Irak devletinin toprak bütünlügünün bizimde toprak bütünlügümüz anlamina geldigini görmüs olmaliyiz. Irakla olan anlasmalarimiz dahilinde Bagdat yönetimini dostca uyarip bu "özerklik mözerklik masallarina" bir son verilmesini saglamaliyiz..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 12:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.