Bugünkü
Takvim

'Savaşırım' diyen eski valinin odasına kadar girdiler

Irak ordusuna ait birlikler eski valisi Necmettin Kerim'in makam odasına girdi...

  • Güncel
  • 16.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.10.2017 19:22
ABONE OL
'Savaşırım' diyen eski valinin odasına kadar girdiler

Irak'ta merkezi yönetim ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasında tırmanan gerilimin ardından Irak ordusu gece yarısı 'te askeri üs ve petrol kuyularını ele geçirmek için operasyon başlattı.

VALİNİN ODASINA GİRDİLER
Sosyal medya hesaplarında Irak ordusuna ait birliklerin Kerkük eski valisi Necmettin Kerim'e ait makam odasında bulunduğu görülen fotoğraflar paylaşıldı. Kerim, Irak ordusunun operasyon düzenlemesi durumunda kentte direniş yapılması çağrısında bulunmuştu.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi tarafından görevden alınan Kerkük Valisi Necmettin Kerim'in yerine atama yapıldı. Bağdat'tan verilen görevden alma kararını tanımadığını söyleyen ve görevini sürdüren Kerim'in yerine yardımcısı Rakan Said Ali Cuburi göreve vekaleten atandı.PKK'lı vali Necmettin Kerim, Irak Başbakanı İbadi tarafından görevden alınmıştı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.