Bugünkü
Takvim

'cü haini BM de kurtaramadı!

’da gözaltında tutulan okullarının müdürü ve ailesi cumartesi günü başkent İslamabad’dan ’ye getirildi. FETÖ’cü hain için BM harekete geçip iadesini engellemeye kalkışmıştı. Kaçmaz ve eşi Ankara’da sorguya alındı.

  • Güncel
  • 16.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.10.2017 07:20
ABONE OL
FETÖ'cü haini BM de kurtaramadı!

'nin talebiyle 'dan sınır dışı edilmek istenen ancak 'den (BM) aldıkları özel statü nedeniyle bu ülkede kalmaya devam eden 'ye bağlı PakTürk okullarının müdürü ve ailesi, Türkiye'ye iade edildi.

İADE LİSTESİNİN BAŞINDAYDI
Pakistan'da FETÖ'ye bağlı 28 okul bulunuyordu. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Türkiye bu okulların müdür ve öğretmenlerinin Türkiye'ye iadesini talep etmişti. Listenin ilk sırasında ise PakTürk okullarının müdürü Mesut Kaçmaz bulunuyordu. Kaçmaz, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Rumi Forum'un Pakistan temsilcisi olarak da görev yapıyordu. Pakistan hükümeti önce öğretmenlerin çalışma izinlerini iptal etti.

BM'YE BAŞVURDULAR
İade edilmekten korkan FETÖ'cüler BM Göçmen Yüksek Komiserliği'ne başvurarak mülteci adayı sertifikası aldı. Teröristlerin BM koruması altına girmesi nedeniyle Pakistan hükümetinin eli kolu bağlanmış oldu.

BAŞLARINA ÇUVAL GEÇİRİLDİ
BM kalkanı Mesut Kaçmaz'ı kurtarmaya yetmedi. Pakistan hükümetine bağlı güvenlik güçleri 27 Eylül'de gece yarısı Metin Kaçmaz'ın eşi ve iki kızıyla yaşadığı Lahor kentindeki evine baskın düzenledi. Güvenlik güçlerine direnen FETÖ'cü Kaçmaz kelepçelenip başlarına çuval geçirilerek gözaltına alındı.

TERÖRLE MÜCADELE BASTI
Pakistan basınına göre operasyon terörle mücadele birimi tarafından gerçekleştirildi. Metin Kaçmaz ve ailesinin Lahor'da bir villada tutulduktan sonra başkent İslamabad'a transfer edildi. FETÖ'cüler Kaçmaz'ın Türkiye'ye iadesini önlemek için Pakistan Yüksek Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme Kaçmaz'ın sınır dışı edilmesi kararını durdurdu. Birleşmiş Milletler Göçmen Yüksek Komiserliği ise yaptığı açıklamada, gözaltına alınma olayını yakından takip ettiklerini açıkladı.

DOSTLUĞUNU GÖSTERDİ
Tüm bu engellemelere karşın Pakistan bir kez Türkiye'nin dostu olduğunu kanıtladı. FETÖ'cü müdür ve ailesi, cumartesi sabahı gözleri bağlı bir şekilde başkent İslamabad'dan uçakla Türkiye'ye gönderildi. Kaçmaz ve eşi Meral Kaçmaz, Ankara'da sorguya alındı. Çiftin kızları ise İstanbul'daki akrabalarının yanına gönderildi.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

derhal Pakistan iran ve ırakla pakt kutulsun abd ye ancak böyle karşı durabiliriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.10.2017 08:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.