Bugünkü
Takvim

'li belediyeden skandal karar

'li Belediyesi, Şehit Nefize Özsoy'un cenazesi sırasında KK ile saf tutmak istemeyen şehidin eşine 'Kılıçdaroğlu' cezası kesti! Şehidin soyadını tahrif eden belediye, eşinin haberi olmadan adının verildiği sokak tabelasını kızlık soyadıyla değiştirdi.

  • Güncel
  • 15.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.10.2017 09:51
ABONE OL
CHP'li belediyeden skandal karar

Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 2016 yılının Haziran ayında PKK tarafından düzenlenen terör saldırısında şehit olan 32 yaşındaki polis memuru Nefize Özsoy'un, meslektaşı olan eşi Cumhur Özsoy'a büyük saygısızlık! Eşinin cenaze töreni sırasında lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte saf tutmak istemeyen acılı eş Özsoy'u CHP'li Belediyesi aforoz etti. Önce eşinin mezar taşının söküldüğünü ve kızlık soyadının eklendiğini belirten Özsoy aynı hareketin adının verildiği sokak tabelasına da yapıldığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI'NA MEKTUP YAZDI
Özsoy duyduğu rahatsızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupta şöyle dile getirdi: Merhum şehit eşimin cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana durmak istemeyişim özellikle malum çevreyle aynı zihniyeti paylaşan kayınpederim Süleyman Çetin ve Edirne Belediye Başkanlığı tarafından siyasi malzeme olarak kullanılarak şahsıma saygısız ve hukuksuz bir tavır alınmıştır. Eşim şehit düştükten sonra adını yaşatmak adına Edirne ilinde "Şehit Nefize Özsoy" olarak verilen sokak ile Bilim ve Sanat Merkezinin adı Edirne Valiliğine sunduğum 03.01.2017 tarihli dilekçeme rağmen onayım ve rızam olmadan "Şehit Nefize Çetin Özsoy" olarak değiştirilmiştir. Söz konusu dilekçemde eşimin adının "Nefize Özsoy" olduğunu kanıtlayan nüfus örneklerimiz ve şehadet belgemize rağmen düzeltme yapılmamıştır.

RIZAM DA YOK ONAYIM DA
Ayrıca Şehitlik Yönetmeliği'nde de şehidimin kabrinin yapımı hususunda eşi olarak tek hak sahibi olmama rağmen rızam ve onayım olmadığı halde şehit eşimin kabri yönetmeliğe de inançlarıma da aykırı bir şekilde süslü, şiirli ve fotoğraflı olarak; ayrıca "Nefize Özsoy" yerine hiçbir şekilde razı olmadığım "Nefize Çetin Özsoy" yazdırılarak yaptırılmıştır.

EMNİYET MÜDÜRÜNE RİCA EDİP YER DEĞİŞTİRDİ
Şehit Nefise Özsoy, son yolculuğuna Edirne Selimiye Camii'ndeki törende uğurlanmıştı. Törende polisin gazi eşi Cumhur Özsoy, Kılıçdaroğlu'nun yanında saf tutmak istemeyince yanındaki emniyet müdüründen rica edip yer değiştirdi.

''HEM ŞEHİT EŞİ HEM GAZİ OLARAK ÇOK ÜZGÜNÜM'
Cumhur Özsoy eşinin hatırasına saygısızlık yapıldığı belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektupta duygularını şöyle dile getirdi: Merhum şehit eşimin cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana durmak istemeyişim özellikle malum çevreyle aynı zihniyeti paylaşan kayınpederim ve Edirne Belediye Başkanlığı tarafından siyasi malzeme olarak kullanılarak şahsıma saygısız ve hukuksuz bir tavır alınmıştır.

kalan karakter 1000

ERAY ERAY

Edirne belediyesi kendinden beklenecek edepsizliği yapmış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.10.2017 14:24
deli balta deli balta

chp türkiyeye adalet dersi vermeye devam ediyor başkan kemal kılıçtaroğlu pkk ile yürüyüşü yapıyor diğer milletvekillerinden biri görevini yapmaya çalışan garibana silah çekip benim arkadaşlarımın kim olduğunu biliyormusun öbürü şehid olmuş mübarek bir insana saygısızlık beriki 2 trilyonluk cep vurgunu kimisi pkkya piknikçi arkadaşlar deyip cenazelerine koşuyor adalet örnekleri mükemmel chp bu kafayla 2019 da başkanlık koltuğunu garantilemiş durumda

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.10.2017 10:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.