Bugünkü
Takvim

Bass'ın arkasındaki güç: Obama

Başkanı 'ın yakın isimlerinden biri olan Ted Malloch, Türkiye-ABD arasında yaşanan vize krizinin perde arkasındaki ismin Obama olduğunu açıkladı. Obama'nın en has adamlarından biri olan 'ın vize krizini Donald Trump'ın kucağına bomba olarak bıraktığını söyleyen Malloch, derin ABD’nin, Başkan’ı baltalamak için ilişkileri bozduğunu kaydetti.

  • Güncel
  • 15.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.10.2017 09:43
ABONE OL
Bass'ın arkasındaki güç: Obama
Başkanı 'ın yakın çevresinde yer alan ve ABD'nin yeni AB Büyükelçisi olması beklenen Ted Malloch, Türkiye ve ABD arasındaki krizi Amerika'nın saygın haber sitelerinden Worldnetdaily.com'a yazdığı makalede değerlendirdi. Malloch, Türkiye'nin "15 Temmuz'da 250 insanı öldüren tanınmış terörist Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi" talebini ABD'nin ağırdan aldığını belirterek "Eğer Türkiye, ABD'nin seçilmiş-meşru Başkanı'nı devirmeye çalışan beslemiş olsa, biz onun kellesini istemez miydik" sorusunu yöneltti.

BASS CİDDİ HASAR VERDİ
Vize krizinin sorumlusu olan, 'Barack Obama'ya sadık' eski Ankara elçisi 'ın sanki iki ülke ilişkilerini yok etmek istermiş gibi davrandığını vurgulayan Malloch şunları kaydetti: "Problem, devletin derinliklerinde gizli. Obama'ya sadık, Trump yönetimiyle hiçbir bağlantısı olmayan John Bass, ABD-Türkiye ilişkilerine son derecede ciddi hasar verdi. 70 yıllık ilişkileri yok etmek istiyor gibi gözüküyor. Erdoğan ve AK Parti'yi küçümsediği belli. Türkiye'ye uyguladığı vize kararı ile ülkeyi Yemen ve Suriye gibi terörist devletlerin yanına iterek, ticaret ve turizm gibi alanlarda onarılamaz bir yara açtı. DEAŞ'a karşı mücadelede Türkiye'yi kaybetme, İncirlik'ten ABD askerlerini ayrılması gibi tehlikelerle bizi karşı karşıya bıraktı. Trump'ın politikası kesinlikle böyle bir adım atarak Türkiye'yi Rusya-İran hattına yakınlaştırmak değil. Ancak derin devlet ve onun Bass gibi ajanları/elemanları, Trump'ın dış politikada yapmak istediği her şeyi baltalıyor."

FETÖ elebaşısı Gülen'in ABD'de korunmasının nedenlerini de sıralayan Malloch "Gülen ve onun terörist FETÖ ağının" yıllardır rüşvetlerle ABD siyasetinde yer edindiğini vurguladı. Malloch "Onun 'dini/ruhsal ağı' kongre kampanyalarını fonlayıp durdu. Hatta Clinton Vakfı'na bile bağışta bulundular. Karşılığında Pensilvanya'da korunaklı bir üs elde etti" dedi.

TRUMP ERDOĞAN'I ARAMALI
Trump'ın AB büyükelçisi adayı olan Malloch, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın sorunu çözemeyeceğini, Trump'ın devreye girmesi gerektiğini belirterek Beyaz Saray'a şu çağrıda bulundu: "Trump, yarın acilen Erdoğan'ı arayarak yanlış durumu düzeltmeli. (Trump) Kişisel olarak hemen Gülen'i iade etmeyi teklif etmeli ve onun terör ağını çökertmek için adım atmalı. Vize yasağı derhal kaldırmalı ve Türkiye'ye müttefik olduğumuz hissettirmeli. Ayrıca, Türkiye'ye Rus hava savunma sistemini almaması telkin etmeli ve bizdeki daha iyi silahları müttefikimize teklif etmeli. Türkiye ile daha kötü bir diplomatik savaş istemiyoruz ve Başkan bu durumu aşmak için adım atabilir."

Eski diplomat Theodore Roosevelt Malloch, Trump yönetimine yakınlığıyla bilinen bir isim. Yale ve Oxford'da akademisyenlik yapan Malloch, ABD'yi Dünya Ekonomik Forumu ve BM'de temsil eden Malloch'un Trump'ın yeni Avrupa Birliği (AB) Büyükelçisi olması bekleniyor.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

bilemediniz.basın arkasındaki derin abd,silah şirketleri,lockhead martindir.obama kafiri kukladır.kukla trump gibi.moron obama,trump.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.10.2017 10:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.