Bugünkü
Takvim

Seçim bitti geri vites yaptı

Seçim sürecinde Türkiye'ye sataşmadan duramayan , AB zirvesinde Türkiye'nin üyelik müzakerelerinin sonlandırılması yönünde karar alınmayacağını açıkladı.

  • Güncel
  • 14.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.10.2017 17:36
ABONE OL
Seçim bitti Merkel geri vites yaptı

, yayınlanan haftalık video mesajında, gelecek hafta yapılacak zirvede ele alınacak konulara ilişkin sorularını cevapladı.

'TÜRKİYE KONUSUNUN GÖRÜŞÜLMESİNİ BEN SAĞLADIM'
"Zirvede, Türkiye ilişkileri de görüşülecek. Türkiye ile yapılan katılım müzakerelerinin kesilmesi için çaba sarf edecek misiniz?" sorusuna Merkel, Türkiye konusunun zirvede görüşülmesini kendisinin sağladığını ifade etti.

AB Komisyonundan Türkiye konusunun da değerlendirildiği bir rapor hazırlanmasını istediklerini belirten Merkel, ''Elbette henüz burada bir karar vermeyeceğiz. Ancak Türkiye ile ikili ilişkileri nasıl gördükleri ve gerektiğinde bunlardan nasıl sonuçlar çıkarabileceğimiz konusunda mevkidaşlarımın da görüşlerini dinlemek isterim. Somut kararlar değil, açık bir tartışma bekliyorum.'' diye konuştu.

SIĞINMACI YÜKÜNÜ ADİL ŞEKİLDE DAĞITMAKTAN YANAYMIŞ!
Sanki sığınmacı yükü varmış gibi, AB üyesi ülkelerde iltica ve sığınmacı politikasında büyük görüş ayrılıklarının bulunduğunu ifade eden Merkel, bu konuda yükün adil şekilde dağıtılmasından ve AB Sınır Koruma Ajansının (Frontex) güçlendirilmesi gibi önlemler alınmasından yana olduğunu söyledi.

Merkel, İtalya, Yunanistan ve İspanya'dan Avrupa'ya ulaşan sığınmacıların AB ülkelerine dağıtılması konusunun henüz çözülemediğini belirtti.

AB liderlerinin gelecekte hangi konulara ağırlık verileceğini de tartışacaklarına işaret eden Merkel, bu konuda daha önce AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un konuşmalar yaptığını, bunun yanında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'un da AB'de değişik konularda daha hızlı sonuçlar elde etmek için çalışma yönteminin iyileştirilmesine ilişkin öneriler sunacağını belirtti.

ERDOĞAN'IN SÖYLEDİĞİ GİBİ OLDU
Seçim sürecinde her bulduğu fırsatta Türkiye'ye saldıran ve bu politika ile prim yapmak isteyen Merkel hükümeti seçim sonrası yavaş yavaş iyimser bir tavır sergilemeye başladı.

Almanya'daki seçim sürecinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , Alman hükümetinin bu tutarsız ve çirkin davranışlarının seçim politikası olduğunu söyleyip ciddiye alınmaması gerektiğini defalarca dile getirmiş ve Almanya'ya sert tepki göstermişti.

kalan karakter 1000

eren eren

ayni hamam ayni tas,,,ab den turke dost olmazzzz ancak dusman olur, zaten hep dusmanlik yaptilar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.10.2017 17:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.