Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 14.10.2017 02:44

’lı teröristleri taşımış

Muğla’da yakalanan ’lı teröristlerin Lazkiye’den balıkçı teknesiyle Türkiye’ye gelmelerini Suriye gizli servisi ’ın sağladığı ve hedeflerinde AK Parti ve kamu binalarının olduğu öğrenildi

PKK’lı teröristleri El Muhaberat taşımış

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Köyceğiz'de 5 teröristin öldürüldüğü çatışma ve Seydikemer'de 5 teröristin yakalandığı operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Suriye'de bir terör hattı kurmak isteyen terör örgütü , 5-6 kişilik grupları batıya kaydırmayı planladı. Suriye'den balıkçı teknesiyle Muğla'ya Gemiler Burnu koyundan giren 3 terörist, yakalanarak tutuklandı. 25 Eylül'de yine sahile botla teröristleri indiren balıkçı teknesine yapılan operasyonda, kaptan Ossama J. ile birlikte 4 şüpheli yakalandı.

Ossoma J. ifadesinde şunları söyledi: "Türkiye'ye 26 Ağustos'tan önce Amir isimli Suriyeli kaptanın "Şam" isimli tekneyle geldik. Sahil Güvenlik'i görünce, silahları denize atıp Lazkiye'ye döndük. Amir'e, 260 bin dolar ceza verildi. Sonra öldürüldü. Bu işi "Santo" isimle tekneyle ben yapmaya başladım. El Muhaberat'a çalışan Cafer Z.'nin ayarladığı PKK'lıları Türkiye'ye taşıyordum. Tekneye, Lazkiye'de Suriye veya ABD, 12 mil sonra ise Kongo, Türk kara sularına yaklaştığımızda ise Türk bayrağı çekiyorduk" dedi. Seydikemer'de yakalanan Gabar kod adlı Ekrem A. ile ve Köyceğiz'de öldürülen Xalit kod adlı teröristin üzerinden çıkan bir programda saldırı yapılması planlanan emniyet müdürlükleri, valilikler, hükümet konakları, askeri binalar ve AK Parti binalarının işaretlendiği görüldü. Operasyonlarda 4 M-16 tüfek, bir Kalaşnikof, 180 zırh delici uzun namlulu silah fişeği, 30 el bombası, 6 Glock tabanca, bir HS tabanca, 2.5 kilogram plastik patlayıcı, çok sayıda mermi ele geçirildi.
Öte yandan Adana merkezli 6 ilde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 14'ü kadın 1'i çocuk toplam 34 kişi gözaltına alındı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.