Mahkemeden kararı

HDP Ağrı Milletvekili 'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezasının istendiği davada, beraatine karar verildi

Mahkemeden Leyla Zana kararı

HDP Ağrı Milletvekili 'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezasının istendiği davada, beraatine karar verildi.

Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına Zana katılmazken, avukatı hazır bulundu.

Savcı önceki celse esas hakkında verdiği mütalaasında Zana'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar cezalandırılması yönünde görüşünü bildirmişti.

Esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunma yapan Zana'nın avukatı, müvekkiline isnat edilen suçtan beraatini talep etti.

Mahkeme, Zana'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan beraatine, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçlarından ise kovuşturmanın ertelenmesine karar verdi.

Etiketler:
  • 12 Ekim 2017, Perşembe 15:31

kalan karakter 1000

ayberk ayberk

bu ne rezillik. anlamıyorum, insanın terörü övüp teröristlerle fotoğraf çektirmekten başka daha ne halt etmesi gerekiyor kodese tıkılmak için? bu kadar bariz teröre destek verenlere bir de maaş veriliyor. haram zehir zıkkımlar olsun. iki cihanda yakaları bir araya gelmeye inşallah. idam istiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 15:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.