Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 12.10.2017 14:12

Erdoğan: Artık böyle bir Türkiye yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de düzenlenen valiler toplantısında, Türkiye'nin güçlü duruşunu kabullenemeyen tüm ülkelere meydan okudu. Erdoğan, "böyle bir Türkiye yok artık. Uluslararası rekabette de yerini alacak bir Türkiye'yiz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Artık böyle bir Türkiye yok

Ülkemizin bu yükselişini engellemek, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını durdurmak için çok yönlü kirli bir plan uyguluyorlar. Bu planın içinde ekonomik tetikçilik, millet iradesin tank ve topla esir alma var. Mezhep ve etnik temelli kışkırtmalar var. Terör örgütlerine sahip çıkma, teröristleri baş tacı etme var. Figüran olarak FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, eli kanlı çeteler de var. Medya manipülasyonları, şahsıma, hükümetimize ve devletimize karşı düzenlenen itibar suikatı da var. Diplomatik teamüllerin ayaklar altına alınması da var. Amerika ile vize gerginliği bunun ifadesidir. Bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika'nın stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez. Biz kabile devleti değiliz. Biz size muhtaç değiliz. Biz sizden paramızla silah istediğimizde 'kongre' diyorsun ama terör örgütüne ücretsiz silah veriyorsun. Niye, "Türkiye'yi güneyden kuşatalım" diye.


Bunlar bizi herhalde görmez, sağır, böyle zannediyorlar. Öyle alışmışlar çünkü ama böyle bir Türkiye yok artık. Uluslararası rekabette de yerini alacak bir Türkiye'yiz. Bunun köşe taşları da sizlersiniz. Sizler dik durusanız bunlar, buralarda en ufak bir cirit atamazlar. Tüm piyonları ile yıllardır besledikleri lejyonerleri ile bunlar üzerimize geliyorlar, gelecekler ama biz sağlam dur.

"Afedersiniz lider poposunu masaya yaslıyor, karşısında el pençe duruluyor!"

BÖYLE BİR TÜRKİYE YOK ARTIK


kalan karakter 1000

ayhnkrblt ayhnkrblt

Yaşım itibariyle gözlemlediğim son 40 yıl içindeki Amerikan başkanlarının hepsi Türkiye'ye hep böyle ukala bir tavırla yukarıdan bakmışlardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 16:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.