Bugünkü
Takvim

Bass'in o sözlerine tepki

ABD Elçisi Bass'ın "9.5 aydır Türkiye'de DEAŞ saldırısı olmuyor tehdidini savurarak DEAŞ'ın arkasında kendilerinin olduğunu itiraf etti. Bunun nedeni Türkiye ile ABD'nin işbirliğidir sözlerine" Başbakan Yardımcısı Bozdağ tepki gösterdi. Bozdağ, "Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Biz sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlarda değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım" diye konuştu.

  • Güncel
  • 12.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.10.2017 13:31
ABONE OL
Bass'in o sözlerine tepki

ABD Elçisi Bass '9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu' diyerek giderayak Türkiye'yi tehdit ederken DEAŞ'ın arkasında ABD'nin olduğu itirafını da yapmış oldu.

Bass'ın bu sözlerine Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcı Bozdağ'dan tepki geldi, Bozdağ "Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım" dedi.

Bekir Bozdağ, "Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Biz sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlarda değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım" açıklamasını yaptı.

DEAŞ İTİRAFI
Bass, '9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu IŞİD vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu' tehdidini savurdu. Bu tehdit Ortadoğu'da Amerikan çıkarları doğrultusunda terör estiren DEAŞ'ın iplerinin ABD'nin elinde olduğu yorumunu düşündürdü. Bass'ın bu tehtidini ABD'nin Türkiye'ye "Bizimle işbirliği yapın, yoksa DEAŞ üzerinize gelir" tehdidi olarak olarak görüldü. Bu durum gönderilen TIR'lar dolusu silahın sadece terör örgütü PKK'ya değil bölgedeki DEAŞ'a da gitmiş olabileceğini düşündürdü. Zira örgütün ABD yapımı silahları kullandığı biliniyor ve kimse bunları nereden buldukları konusunda bir açıklama getiremiyor..

kalan karakter 1000

önder önder

demekki terör abd menşeli.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 16:05
ado ado

kardeşim öyle anlaşılıyorki bu terör eylemlerini amerika yaptırıyor bu açık açık ortada

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 15:40
Temel diyorki. Temel diyorki.

DUNYADA HIC CALISMADAN LUKS HAYAT YASAYANLARI ARAMIZDAN CIKARMADIKCA ÖLÜNCEYE KADAR CÖLÜK CÖCÜK MASUM INSANLARIN IZDIRAP CEKEREK ÖLMELERINI SEYREDECEGIZ.75 YASIMDAYIM.CHP YE OY VERENLERIN HER KURULAN HUKÜMETE KARSI OLDUKLARINI GÖRDUM NEDEN? BUNLARIN MAKSADINI ÖGRENEMEDIM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 15:39
erdoğan erdoğan

cevap ver bas git ama nerde ... cevap tıssss

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 15:03
kaya kaya

Bu konsolos köpeğine bak hele

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 14:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.