Bugünkü
Takvim

Ajanların nasıl sızdığı belli oldu

Türkiye ABD arasındaki krizde yeni bir gelişme yaşandı. FETÖ ile irtibatlarından dolayı tutuklanan ABD'li ın şok ses kaydı ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 12.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.10.2017 11:27
ABONE OL
Ajanların nasıl sızdığı belli oldu
Türkiye ve ABD arasında vize krizine neden olan ABD ajanlarının tutuklanmasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yeni Asır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'lilere sorduğu "Bu ajanlar konsolosluğa nasıl sızıyor?" sorusuna cevap olabilecek bir ses kaydına ulaştı. İzmir'de tutuklu bulunan ve ABD'nin üst düzey ajanlarından olduğu belirtilen 'a ait kayıtta, papazın gence ABD'de özel harp asker ve subaylarının kullandığı bir su arıtma cihazı, 5 gün aç kalması halinde bile yüksek kalori alabileceği haplar ile soğuk ve sıcağa dayanıklı özel bir fular verdiği anlaşılıyor. Brunson 6 yıl öncesine ait ses kaydında gence, 15 Temmuz 2016'da yapılacak darbe girişimine atıfta bulunurcasına, "2016 yılında yaz aylarında büyük bir deprem olacak. Bunları önemli ve her an bulabileceğin bir yere sakla. O depremden sonra İstanbul ABD Konsolosluğuna benim yanıma gel" diyor.

İKİ KEZ TUTUKLANDI
İzmir'de FETÖ üyeliğinden tutuklanan Alsancak Diriliş Kilisesi papazı Andrew Brunson hakkında geçtiğimiz haftalarda casusluk ve darbe girişiminde rol aldığı gerekçesiyle ikinci kez tutuklama kararı alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son 2 ABD ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump defalarca papazın kendilerine iade edilmesini istedi. Erdoğan ise, ABD'de bulunan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e atıfta bulunarak, "Bir papaz da sizde var. Siz de onu bize verin" demişti.

İSTENMEYEN ELÇİ ZİYARET ETMİŞTİ
ABD'yle yaşanan vize krizinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sert tepki gösterdiği ABD Ankara Büyükelçisi John Bass da, ABD Başkanı Donald Trump'un defalarca istediği Papaz Andrew Brunson'a yakın ilgi göstermişti.
Bass, Brunson'u Aliağa'daki cezaevinde kaldığı dönemde ziyaret etmişti.

kalan karakter 1000

ado ado

bakın ajanlar ne kadar önemli rol oynamakatadır biz bunlardan üstün geleceyiz bu ajan konusunda bunları geçeceyiz savaşı iç karışıklığı bunlar çıkarıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 16:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.