Bugünkü
Takvim

Savcılık: Topuz, ’yle ‘asıl fail’ olan yabancı istihbarat arasında aracı

  • Güncel
  • 11.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.10.2017 02:10
ABONE OL
Savcılık: Topuz, FETÖ’yle ‘asıl fail’ olan yabancı istihbarat arasında aracı
FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'teki kumpası ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davalarda yargılanan 'cülerle irtibatı tespit edilmesinden sonra tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi 'un irtibatları, soruşturmayı derinleştiriyor. Savcılığın Topuz'un tutuklanması talebiyle gönderdiği sevk yazısında, FETÖ'nün taşeron olarak kullanıldığı 17/25 Aralık girişiminde şüpheli Metin Topuz'un, söz konusu girişimi yürüten şüphelilerle, eylemin asıl faili konumundaki dış istihbarat ve ülkeler arasında aracılık görevini yürüttüğü, sözde soruşturma dosyasındaki sahte delil ve ses kayıtlarının yurtdışına çıkarılması konusunda, FETÖ mensuplarının dış irtibatı olduğu yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu belirtildi. Savcılık Topuz hakkında, "17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimini yöneten FETÖ mensuplarıyla ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan FETÖ lideri Fetullah Gülen arasındaki irtibatı sağladığı, bu şekilde üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve tutuklama nedeninin bulunduğu" tespitinde bulundu.

SABAH

kalan karakter 1000

METİJ METİJ

CİA nın TC de MEDYA ayağını CAN DÜNDAR yönetiyordu kaçtı buda kaçar gibime geliyor bu tür hainlerin ömrü uzun olmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 08:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.