Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 11.10.2017 10:34

Müstemleke basınının Bass'a vedası!

Türkiye'deki görevine veda etmeye hazırlanan 'ın davetine; siyaset, bürokrasi ve askeriyeden kimse katılmadı. Hürriyet'in ABD çıkarları konusunda 'hassas' yazarı kimsenin katılmadığı John Bass'ın davetine gitti. Yetkin, davete kimsenin katılmamasından ötürü en az Bass kadar içerlemişe benziyor.

Müstemleke basınının Bass'a vedası!

Hürriyet'in Amerikancı yazarı , kimsenin katılmadığı 'ın davetine gitti. İzlemlerini yazdı. Yetkin'in, büyükelçi Bass'ın buruk vedasına üzüldüğü satırlarından belli oluyordu. En az Bass kadar bu duruma içerleyen Yetkin "Bu kadar yıldır bu kadar -en hafif ifadeyle- buruk bir büyükelçi veda daveti görmüş değilim." ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki görevine veda etmeye hazırlanan John Bass'ın davetine; siyaset, bürokrasi ve askeriyeden kimse katılmadı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass dün gece Çankaya'daki büyükelçilik konutunda bir veda daveti verdi.

Davete ne siyasilerden, bürokrasiden ve askeriyeden katılım gösteren olmadı. Sadece iktidar cephesinden değil muhalif siyasetçilerden de kimse davete icabet etmedi.


Davete katılanlar arasında yer alan Hürriyet gazetesinden Murat Yetkin oradaki gözlemini şöyle aktardı:

"ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass dün gece Çankaya'daki büyükelçilik konutunda bir veda daveti verdi. Ankara'daki yabancı misyon oradaydı ama davete ne (iktidar ya da muhalefet) siyasilerden, ne bürokrasiden, ne askeriyeden bir kişi katıldı.

Bu her büyükelçi için acı verici bir durumdu, istenmeyen adam ilan edilmekten bir önceki adımdı. Büyükelçi de burukluğunu yaptığı kısa konuşmada gizlemedi, yaşadığı zorluklara karşın Türkiye'yi, Türk halkını çok sevdiğini "herkes için daha iyi koşullarda" yeniden gelmek isteyeceğini söyledi."

"Büyükelçinin veda daveti işte bu sert siyasi atmosferde hiç bir Türk yetkilinin, siyasinin katılımı olmaksızın yapıldı.

Bu kadar yıldır bu kadar -en hafif ifadeyle- buruk bir büyükelçi veda daveti görmüş değilim."

kalan karakter 1000

nur, nur,

yürüüüüü anca gidersin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.10.2017 10:53
ali san ali san

Murat Yetkin 'de gitsin. Gavurluğunu orada daha iyi yapar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 16:14
Hasan Hasan

Bastır Git..... Bu büyükelçi Türk Milletini sevdiğini söylemiş.Aman kardeşim sevme bizi, senin sevgine ihtiyacımız yok.Sevdiğin halde çevirdiğin film fırıldaktan başımız döndü.Bir de sevmesen sonumuz harap.Biz seni hiç sevmedik sende bizi sevme BASTIR GİT.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 12:28
Sultan Erdogan Sultan Erdogan

John Bass birdaha gelmek istiyormus Türkiyeye :) Bass git lan bir daha gelmeyi AKLININ ucundan gecirme, Türk HALKINA hainilk edeni istemiyoruz anla!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 11:55
mert mert

Defol git hain amerikalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 11:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.