Bugünkü
Takvim

İst'in'ye

FETÖ operasyonları ABD’nin İstinye’deki İstanbul Başkonsolosluğu’na uzandı. Önce Metin Topuz, tutuklandı. Şimdi de Konsolosluk Güvenlik Yetkilisi olan hakkında gözaltı kararı alındı. Listede eşi, kızı ve oğlu da vardı. Zanlının Zaman gazetesi binasını sayısız kez ziyaret ettiği saptandı...

ABONE OL
İst'in'ye
Teröristbaşı Gülen, ABD'nin Pensilvanya'daki ininde saklandı. Türkiye, hainin iadesi için tonlarca belgeyi ABD makamlarına yolladı. ABD, Gülen'i Türkiye'ye iade etmek yerine örgütüne yer açtı. Bununla da kalmayan Amerikan makamlarının konsolosluklar üzerinden FETÖ'ye destek sağladığı saptandı. 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin arkasında kim ya da kimlerin bulunduğuna tespit etmeye yönelik soruşturma ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na uzandı. Konsolosluk irtibat görevlisi Metin Topuz, FETÖ'den tutuklandı. Topuz'un ifadesinden hareketle Konsolosluk Güvenlik Yetkilisi Mete Cantürk hakkında da gözaltı kararı alındı. Başsavcılık, konsoloslukta diplomatik bağışıklığı olmayan Cantürk'ü ifadesini almak için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne davet etti. Cantürk'ün, FETÖ'nün amiral gazetesi olan Zaman'a abone olduğu ve gazetenin Yenibosna'daki binasını defalarca ziyaret ettiği tespit edildi.

DIŞARI ÇIKARILMIYOR
İki gündür konsolosluktan çıkışına izin verilmeyen Cantürk'ün, Amasya'da gözaltına alınan ve örgütte yönetici oldukları ileri sürülen eşi, kızı ve oğlu da İstanbul'a getirildi. Bu arada Topuz'un, FETÖ'nün önemli isimleri Zekeriya Öz, Nazmi Ardıç, Mahir Çakallı ve Yakup Saygılı ile defalarca görüşmesi tespit edilmişti.

Kenan KIRAN

kalan karakter 1000

Ottomans Ottomans

abd elçilik veya konsoloslukta güvenlik elemanı olan bir Türk vatandaşı 3-4 yıl önce belki daha eski yıllarda öldürülmüştü. taşeron bir terör örgütü yapmıştı. acaba fetöcülere yer açmak için mi o kapıdaki görevli öldürüldü? hani fetöcülere yer açmak için askerlere kumpas kuruyorlardı ya, kendilerine abd binalarında yer açmak için böyle birşey yapmış olabilirler mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2017 10:55
ihsan ihsan

abd teröre destekten yargılanmalı bu adamlar vasıtası ile dünyaya terörist devlet olduğu mahkeme kararı ile ilan edilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2017 09:24
namık namık

adamların hiçbi resmi bağı yok ve konsoloslukta yatıp kalkıyor, ajan değil de nedir. derhal bertaraf edilmedilidr

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2017 09:15
vatandaş vatandaş

elma dersem çık,armut dersem yine çık çünkü kıçın ışarıda kalmış artık sobelendin.daha ne kadar dayanacaksın.suriyedekini teslim ettiğin gibi onuda artık teslim etmeye mahkumsun.daha fazla dayanamayacaksın.vietnamdaki gibi buradada batacaksın inşaallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2017 07:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.