Semih Yalçın: Kripto ablayla MHP'ye operasyon çekildi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın MHP’ye yapılan operasyonu “FETÖ ihaneti ve Devlet Bahçeli” adlı kitapta topladı. Yalçın, “Kamuoyunda ‘Kripto abla’ lakabı takılan sözde MHP genel başkan adaylarından biri, cilalandıkça cilalandı, süslendikçe süslendi, olağanüstü kurultay avazları, semaya yükseldi” dedi.

Giriş Tarihi 03 Ekim 2017, 00:00 Güncelleme 03 Ekim 2017, 11:44
Semih Yalçın: Kripto ablayla MHP’ye operasyon çekildi
Yalçın, 17-25 Aralık'tan sonra paralel yapının MHP'ye yoğunlaştığını belirtti. 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP lideri Bahçeli'yi hedef alan muhaliflerin, paralel yapıdan ekonomik destek gördüğünü, gittikleri her ilde "abiler" ve "ablalar" tarafından karşılandığını vurgulayan Yalçın, "Kamuoyunda 'Kripto abla' lakabı takılan sözde MHP genel başkan adaylarından biri, cilalandıkça cilalandı, süslendikçe süslendi, olağanüstü kurultay avazları, semaya yükseldi" dedi.

FETÖ'NÜN HEDEFİNDE BAHÇELİ VARDI
Yalçın, FETÖ'nün MHP'ye sızma operasyonunu şu ifadelerle anlattı: "26 Nisan 2011'de MHP'lilere ait uygunsuz görüntüleri ilk olarak yayımlayan şer sayfası, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi yeni kasetlerle tehdit etti. FETÖ'nün asıl hedefinde Devlet Bahçeli vardı. Kaset komplosuyla ilgili görüntüleri servis eden sitelerin 25'i yurtdışında, 1'i Türkiye'den yayın yapıyordu. Farklı ülkücülükadlı paravan siteyi, FETÖ'cü işadamı İbrahim Faruk Bayındır'ın kredi kartı ile finanse ettiği anlaşıldı. Bayındır, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra yurtdışına kaçtı.

"KRİPTO ABLA" PARLATILIYOR
İddialara göre paralel yapıdan ekonomik destek gören sözde muhalifler, gittikleri her ilde paralel abi ve ablaların organize ettiği kalabalıklar tarafından karşılanmıştı. Uzun konvoylar oluşturuluyor, tantanalı, şaşaalı teşrifat törenleri düzenleniyordu. Bütün gayretleri MHP tabanında muhalefetrüzgarı estirip Genel Merkez'i devre dışı bırakmak olan sözde muhalifler gittikleri her yerde Devlet Bahçeli gidici havasını pompalıyordu. Kamuoyunda 'kripto abla' lakabı takılan sözde MHP genel başkan adaylarından biri cilalandıkça cilalandı, süslendikçe süslendi, olağanüstü kurultay avazları semaya yükseldi. MHP'nin bütün tezlerinin doğruluğu, 15 Temmuz'da yaşanan acı sahnelerle tescillendi. FETÖ'nün MHP'ye sızarak içeriden ele geçirme çabaları ise sonuçsuz kaldı."

Kaynak : Güneş