Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.09.2017 16:57
  • Son Güncelleme: 27.09.2017 17:27

düzenlemesini içeren 'e sunuldu

Maliye Bakanı Ağbal'ın açıkladığı düzenlemelerini içeren torba yasa, 'ye sunuldu.

Vergi düzenlemesini içeren Torba Kanun Meclis'e sunuldu

Maliye Bakanı Ağbal'ın 2018-2020 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programı (OVP) kapsamında düzenlemelerini açıklamasının ardından harekete geçildi.

Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Başkanlığına sunuldu

AK Paeti'nin gurubundan yapılan açıklamaya göre, Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan "Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"yürürlük ve yürütme dahil 130 maddeden oluşuyor.

MALİYE BAKANI AÇIKLAMIŞTI
Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018-2020 Orta Vadeli Program için düzenlenen basın toplantısında tasarıyı bugün TBMM'ye sevk edeceklerini belirterek, tasarıda vergi gelirleriyle ilgili kalıcı düzenlemelere yer vereceklerini kaydetmişti.

VERGİ DÜZENLEMESİNDEKİ YENİ ORANLAR
Bakan Ağbal, yeni veri düzenlemesini kalem kalem açıkladı:

"Bütçe açığı 60 milyar TL olacak.

Binek otomobil Motorlu Taşıtlar Vergisi, 2018 yılında yüzde 40 artacak.

Vergiler artıyor

Şans oyunlarında ikramiye kazanan talihlilerden alınan vergi yüzde 10'dan yüzde 20'ye çıkacak.

Kurumlar Vergisi oranı yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.