;

Alman bakan Gabriel'den küstah Türkiye açıklaması

Dışişleri Bakanı Gabriel, "Hükümet değiştiğinde Türkiye ile AB üyeliğinden ziyade farklı şekillerde iş birliği yapılabilir" dedi.

Alman bakan Gabrielden küstah Türkiye açıklaması

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı , Türkiye'deki mevcut durum ışığında tam üyelik müzakerelerini sürdürmenin mümkün olmadığını belirtti.

Gabriel, "İnsan haklarını, basın özgürlüğünü ihlal eden ve AB vatandaşlarını net bir gerekçe olmadan cezaevine gönderen bir ülkeyle üyelik müzakerelerini sürdüremeyiz." dedi.

"HÜKÜMET DEĞİŞİNCE İŞ BİRLİĞİ YAPARIZ"
Dışişleri Bakanı gelecek için de AB üyeliği konusunda Türkiye ile "AB üyeliğinden ziyade farklı şekillerde bir işbirliği" yapılabileceğini ancak bunun da ancak "Türk hükümeti değiştiği zaman gündeme gelebileceğini" ifade etti.

Bakan Gabriel bu konuda İngiltere'nin Brexit kararını örnek göstererek, "Belki de Brexit, diğer ülkeler için de örnek teşkil edebilecek bir işbirliği şeklinin İngiltere ile AB arasında oluşmasını sağlar." şeklinde konuştu.

Etiketler: ,
  • 16 Eylül 2017, Cumartesi 12:49

kalan karakter 1000

yasar yasar

çok beklersınız aç tavuk ruyasında darı görurmus

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 16.09.2017 14:57
seref seref

sehtekarlar,hangi hukumette durust oldunuzki. ZATEN ALMAYACAKTINIZ< ALMAYACAKSINIZ< tiyatro oynamaya gerek yok GORUNUYORSUNUZ anladik,, gundem mesgul ediyosunuz DURUST OL TURKUN CIGERINI YE>>>>> durust degilseniz turkun kili kilic olur aci verir size.......

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 16.09.2017 14:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.