;

Dünyanın gündeminde Londra patlaması, onların gündeminde ise 'lar var!

medya kuruluşu BBC, kendi ülkesinin başkentinde metroda yaşanan bombalı saldırıyı görmezden gelerek manşetini 'lara ayırdı.

Dünyanın gündeminde Londra patlaması, onların gündeminde ise SİHAlar var!

Dünya, Londra metrosunda yaşanan ve birçok kişinin yaralandığı saldırı ile çalkalanırken, medya kuruluşu BBC ise kendi ülkesinin başkentindeki saldırıyı umursamayarak manşetini PKK'nın korkulu rüyası olan Silahlı İnsansız Hava Araçları'na () ayırdı.

Kendi ülkesindeki bu kadar önemli bir olayı bile göz ardı ederek gündemini SİHA'lara ayırması ve bu konudaki algı operasyonlarını sürdürmesi Almanlar'dan sonra İngilizler'in de tek gündeminin Türkiye olduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

BBC'DEN SKANDAL İFADELER: 'KENDİ VATANDAŞLARINI VURUYORLAR!'
Son günlerde, Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile tartışılan açıklamalar kamuoyunda sıkça yer alıyor. Bu tartışmalara ek olarak skandal bir açıklama da BBC Türkçe'den geldi. BBC Türkçe'nin SİHA'lara ilişkin sorduğu 6 soru arasında yer alan "Kendi toprakları içinde veya kendi vatandaşlarına SİHA ile saldırı düzenleyen başka ülke var mı?" sorusuna verdiği sözde cevaplar dikkat çekici nitelikte. Verilen cevapta yer alan ifadeler ise şöyle: "Türkiye, PKK mensubu olduğunu öne sürdüğü vatandaşlarını Türkiye sınırları içerisinde SİHA ile hedef alıyor. Bu dünyada nadir karşılaşılan bir durum olsa da Türkiye tek örnek değil. New America'nın verilerine göre dünyada kendi vatandaşlarını SİHA ile öldüren ilk ülke ABD oldu.

ABD, El Kaide'nin İngilizce dergisi Inspire'ın editörü olan Suudi Arabistan doğumlu ABD vatandaşı Samir Khan'ı 30 Eylül 2011'de Yemen'de öldürerek kendi vatandaşını SİHA ile öldüren ilk ülke olarak tarihe geçti. 2015 yılında ise İngiliz vatandaşları Mohammed Emwazi, Reyaad Khan ve Ruhul Amin Suriye'de Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından öldürüldü.

Bu iki ülkenin dışında Pakistan, Taliban üyesi vatandaşlarına karşı Irak, DEAŞ üyesi vatandaşlarına karşı; Nijerya da Boko Haram üyesi vatandaşlarına karşı kendi toprakları içinde SİHA saldırıları düzenledi. İsrail ise Gazze'de "terörist" olduğunu öne sürdüğü Filistinlileri SİHA'larla hedef alıyor. Ancak öldürülenlerin sıklıkla, çocukların da dahil olduğu siviller olması gerekçesiyle bu askeri politika eleştiri topluyor."

Etiketler: ,
  • 15 Eylül 2017, Cuma 11:26

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

tabire izahata gerek varmi..Ingiliz iste.. kallesin, korkagin, kancigin önde gideni bir ulke tarih boyunca her yeri karistirip durmuslar..insan bile demek zor bu iblislere..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.09.2017 16:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.