;

Dışişleri'nden 'ye kınama

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne çağrıda bulunularak, "Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) 15 Eylül 2017 tarihinde bölgesel ve uluslararası güvenlik ve istikrarı sorumsuzca ve kışkırtıcı bir şekilde gözardı ederek yaptığı balistik füze fırlatımını en güçlü şekilde kınıyoruz." İfadelerine yer verildi.

Dışişlerinden Kuzey Koreye kınama
'nca, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin bugün gerçekleştirdiği balistik füze fırlatımı kınanarak, "KDHC'yi BM Güvenlik Konseyi kararlarında ifade bulan yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırıyoruz" denildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne çağrıda bulunularak, "Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) 15 Eylül 2017 tarihinde bölgesel ve uluslararası güvenlik ve istikrarı sorumsuzca ve kışkırtıcı bir şekilde gözardı ederek yaptığı balistik füze fırlatımını en güçlü şekilde kınıyoruz. KDHC'yi BM Güvenlik Konseyi kararlarında ifade bulan yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırıyoruz" denildi.
  • 15 Eylül 2017, Cuma 18:23

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.