;

Bakan açıkladı, öyle bir kitap yok!

Ayşe Arman'ın yeni müfredatla ilgili yazdığı mesnetsiz ifadenin, tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

Bakan açıkladı, öyle bir kitap yok!

Son günlerde sosyal medyada yeni müfredat ve ders kitaplarından Atatürk'ün çıkarıldığı ve"Erkeğin okumuşu kadı, kadının okumuşu cadı olur." gibi saçma ifadelerin yer aldığına dair paylaşımlar yapılıyor. Bu iddiaların araksında medyada öne çıkan isimler var.

"KUTUPLAŞTIRMAK İÇİN GÜNDEMDE TUTUYORLAR"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuya ilişkin yapılan açıklamalarına rağmen iddiaların gündemde tutulmaya çalışıldığına dikkat çekti:

"Bugün söylüyorlar, yarın da, öbür gün de yine söyleyecek. Niye söyleyecek? İstiyorlar ki toplumu kutuplaştırsınlar. İstiyorlar ki toplumun önüne sis perdesi koysunlar.

"PROGRAMDA YER ALMAYAN KONUYU NASIL ÇIKARALIM"

Bir gazetede köşe yazarı 'Vardar Ovası'nı Atatürk çok severdi, bunu niye çıkardınız?' diyor. İnsaf. Aç bir oku programı da Vardar Ovası var mı yok mu gör, ondan sonra da yaz. Kimse ile kavga etmek için gelmedik ama derler ya 'Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat bulamıyoruz' diye. İnan ki bunların doğru olmayan ibarelerini düzeltmekten bazen kendi işimize yoğunlaşmaktan vazgeçiyoruz."

"CADI" SÖZÜ KİTAPTA YOK

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş da TRT Haber canlı yayında ders kitaplarıyla ilgili yürütülen algı operasyonuyla ilgili açıklamalar yaptı. Durmuş, ilkokul 4. sınıf kitaplarının incelendiğini ve "Erkeğin okumuşu kadı, kadının okumuşu cadı olur." sözüyle ilgili yapılan iddiaların, kitapta olmadığını söyledi.

  • 15 Eylül 2017, Cuma 14:07

kalan karakter 1000

sami sami

tipik yahudi fitneesini uygulayan bir toplumu zehirlemek icin kendilerini bizim kilifa sokulmus uzerinde bulunddugu canlinin kanini emen asalaklar temizlenmeedii surece yada karsi asalak uretmedden bu bok atma pisligi bitmezzzzzz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.09.2017 16:50
izmirli izmirli

tebrikler takvim gazetesi bunlarin yalanlarini nedense bi tek siz buluyorsunuz helal devam boyle

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.09.2017 15:37
malatyali malatyali

hayda erkeyin okumusu kadi kadinin okumusu cadimi olurmus yok gari neler bayan arman sen simdi okumusun ne oldun simdi CADI mi yoksa OCUMU okumusun ama ne cadi nede insan gibi insan olmusun veselam

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.09.2017 15:20
yıldırım güngören yıldırım güngören

düşünsenize ayşe arman gibi bir eşinizin olduğunu !

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.09.2017 14:42
birsu birsu

Bu mikrobik alman, yahudi ortaklı doğan ın yaptıkları yetmedi mi? devletin görevi vatandaşını bu gibi düşmanlardan korumak değil mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 15.09.2017 14:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.