;

neden sahibi olmalı?

Japonya'da yayın yapan Asahi Shimbun adlı gazete, 'nin neden sahibi olması gerektiğine ilişkin bir haber yayınladı.

Türkiye neden S-400 sahibi olmalı?

Japonya'da yayın yapan Asahi Shimbun adlı gazetede çıkan haber, 'nun en büyük ikinci ordusuna sahip 'nin, neden NATO karşıtı Rusya'dan füzesi aldığını irdeliyor. Gazetenin haberine göre bu alımın başlıca nedeni, Türkiye'nin Amerika'ya olan güvensizliği. Türkiye'nin 'ye güvenmeme nedeni de ayrıntılı biçimde haberde inceleniyor:

Japonlara göre Türkiye neden S-400 alıyor

TÜRKİYE NATO MÜTTEFİKLERİNE GÜVENMİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Eylül'de, bu satış sözleşmesine ilişkin, "Güvenlik için gerekli önlemleri alacağız." dedi. Türk basınına göre sorunun bir diğer nedeninin, Türkiye'nin satın almak istediği insansız hava araçları gibi silahlara ilişkin NATO müttefiklerinin satış miktarını azaltması olduğu da söyleniyor.

Japonlara göre Türkiye neden S-400 alıyor

TÜRKİYE FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİ GELİŞTİRECEK

Türkiye, NATO üyesi ülkelerden silah ithalatına bağımlılığın "stratejik seçenekleri daraltması"ndan endişe duyuyor ve son yıllarda silah üretimine odaklanıyor. Söz konusu sözleşmeyle de Rusya'dan füze savunma sistemi teknolojisinin getirilmesinin amaçlandığına dikkat çekiliyor.

Japonlara göre Türkiye neden S-400 alıyor
(Japon gazetenin çizdiği şemada, Türkiye'nin alacağı S-400'lerle ilişkisi etkilenecek ülkeler yer alıyor)

ABD'YE GÜVENSİZLİK ARTTI

Türkiye ve ABD, DEAŞ'ın temizlenmesi operasyonlarında iş birliği yaptı ancak son yıllarda Türkiye'nin, ABD'ye karşı güvensizliği arttı. Bunun nedeni, Türkiye'nin terör örgütü olarak tanımladığı Suriye'deki Kürt silahlı örgüte karşı ABD'nin askeri yardımda bulunarak DEAŞ ile mücadelede birlikte savaşması oldu. Türkiye, ABD'den söz konusu yardımı durdurmasını istiyor ancak ABD bu talebi yanıtsız bırakıyor.

Etiketler: , , ,
  • 14 Eylül 2017, Perşembe 12:49

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

HELAL OLSUN ELİN JAPONUNA VE ÇİZDİGİ ŞEMADA HALA ANLAMIYAN VARSA AKLINA TÜKÜREYİM........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 14.09.2017 14:02
polat polat

NATO diye yazıyorlar. Nat(sıfır) diye okuyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.09.2017 13:36
öz.t. öz.t.

zeki insanlar bu japon dostlarimiz natoyu postalayacagimizi bizim entel görunen zimbirtilardan önce cakizlamislar turkiye siyasi bagimsiz serbest ticaret yildiz dusunen icicndeki mankurtlari temizleyerek yoluna devam etmelidir onun icin bagimsiz sistemlere sahip olmasi lazim basimizda demoklesin kilici istemiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 14.09.2017 13:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.