;

Şehit yakınına KK eziyeti

CHP Genel Başkanı 'nun avukatının, şehit cenazesine gönderilen çelengi parçalayanlar hakkında "mala zarar verme" ve "hakaret" suçları işlendiği iddiasıyla bulunduğu suç duyurusu kapsamında, şehit yakını F.T’nin ifadesi alındı.

Şehit yakınına KK eziyeti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Samsun'da şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın'ın cenaze töreninde, tarafından gönderilen çelengin dışarı atılıp parçalanarak, mala zarar verme suçunun işlendiği iddia edildi.

Dilekçede, çelenk dışarı atılmadan önce cenaze alanında bulunan kişilerce Kılıçdaroğlu'na yönelik sarf edilen sözlerde "hakaret" suçunun işlendiği öne sürüldü.

Sorumluların belirlenmesi ve haklarında işlem yapılması talep edilen dilekçede, bu kapsamda "hakaret" ve "mala zarar verme" suçlarını işleyen kişiler ve azmettiricilerinin tespit edilmesi ve haklarında işlem yapılması isteniyor.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına yazılan yazı doğrultusunda alınan ifadesinde çelenge herhangi bir müdahalesinin olmadığını dile getiren şehit yakını F.T. ise fiili ya da sözlü bir eylemde bulunmadığını, müştekinin kamu görevlisi olmadığını, bu sebeple kamu görevlisine görevinden dolayı hakaretten söz edilemeyeceğini ve suçlamaları kesinlikle kabul etmediğini söyledi.

F.T, tarafına isnat edilen asılsız iddialardan dolayı müştekiden şikayetçi olduğunu da kaydetti.

  • 14 Eylül 2017, Perşembe 13:19

kalan karakter 1000

misafir misafir

Çelenk yani kanuni anlamda "mal", her durumda sırıtan adam KaKa'ya ait ise, izinsiz olarak şehit ailesinin mülk sınırları içine girdiği için parçalanmayı hak etmiştir. Bu mal şehit ailesi tarafından kabul edilmiş ise yeni sahibi şehit ailesi olmuştur. Bu durumda da şehit ailesi bu malı istediği gibi parçalar. Yani sorun yok. KaKa bu na da sırıtabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.09.2017 14:56
KARTAL KARTAL

VALLAHİ BU C H P HEM MÜSLÜMAN DÜSMANI HEMİDE TÜRK DÜSMANI İSPATIM TANIDIKLARIM VAR.......................

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.09.2017 14:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.