;

: ''nin arkasındayız!'

Başbakanı , "İsrail, Kürt halkının kendilerine ait bir devlet elde etme yönündeki meşru çabalarını destekliyor." dedi.

İsrail: Barzaninin arkasındayız!

Başbakanı Binyamin , Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapmayı planladığı "bağımsızlık referandumundan" önce Kürt halkının kendilerine ait bir devlet elde etme yönündeki meşru çabalarını desteklediklerini belirtti.

Netanyahu'nun bürosundan yapılan açıklamada, "Terörizmin her türlüsünü reddeden İsrail, Kürt halkının kendilerine ait bir devlet elde etme yönündeki meşru çabalarını destekliyor." değerlendirmesinde bulunuldu.

PKK REDDEDİLİYORMUŞ

Açıklamada tepki çekmemek için PKK'yı kurulacak Kürt devletinden ayrı tutan İsrail,"PKK'yı reddediyor ve terörist bir örgüt olarak görüyoruz." ifadesi de kullanıldı.

PKK'YI MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR

İsrail eski Genelkurmay Başkanı Yair Golan, geçen hafta Washington Yakın Doğu Politika Enstitüsünde yaptığı konuşmanın soru-cevap bölümünde, şahsi görüşünün "PKK'nın terörist bir örgüt olmadığı" yönünde olduğunu söylemişti.

Netanyahu'dan 'Kürt devletine' destek

İsrail'in 1960'ların başından bu yana Kürt halkıyla iyi iş birliği yaptığını ifade eden Golan, "Ortadoğu'nun kaderiyle ilgili en olumlu gelişmenin, bir tür Kürt oluşumunun - bağımsız bir oluşumun- ortaya çıkması olacaktır." açıklamasını yapmıştı.

TARTIŞMALI BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU

İsrail Başbakanı Netanyahu, geçen ay da Irak'ta bağımsız bir Kürt devletini desteklediğini belirterek Kürtleri "değerlerini paylaşan cesur, Batı yanlısı insanlar" olarak nitelendirmişti.

IKBY Başkanı Mesut , 7 Haziran'da siyasi partilerle gerçekleştirdiği toplantı sonrasında, uzun süredir tartışılan bağımsızlık referandumunun 25 Eylül 2017'de yapılacağını ilan etmişti.

Netanyahu'dan 'Kürt devletine' destek

Irak Meclisi de yaptığı oylamada IKBY'nin 25 Eylül'de gerçekleştireceği reddetmiş, Türkiye, İran, ABD, Almanya ve Avrupa Birliği, Irak'ın toprak bütünlüğüne vurgu yapan uyarılarda bulunmuş, Rusya da Kürt yönetiminin referandumun sonuçlarını iyi düşünmesi gerektiğine işaret etmişti.

Etiketler: , ,
  • 14 Eylül 2017, Perşembe 10:16

kalan karakter 1000

yuhubidi yuhubidi

bizde sizin arkanizdayiz hic merak etme zaman bitmez biz beklemesini biliriz zaman geliyor az kaldi Allahin izniyle o memleke nasil aldiysanaz öyle terk edecekseniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 14.09.2017 15:16
ismim ismim

ne kafa var bu israyilde yav..adamlar her devletin basina bir yahudi yerlestirmis.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 14.09.2017 14:49
FatihSultan FatihSultan

Hey chpkk lılar sizin gibi teröristleri yok etmek için zamanın birinde israilin İHA larını Türkiye kullanıyordu ve yanlış istibaratlar verilirdi ve terör temizlenemezdi siz pislik chpkklı, hdpkklı ve israilliler keyf yapardınız şimdi o dönem bitti artık sizin gibi pislikler Türkiye Cumhuriyetinde yeri yok tek tek temizleniyorsunuz, israil pis yahudiler ise avucunu yalarlar biraz zor barzani şerefsizi ile sınırımızda ve orta doğuda kütr devleti kurması, yer bir ederiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 14.09.2017 14:28
KARTAL KARTAL

LENNNN YAHUDİ BOZUNTUSU SEN ÖNCE VE ÖNCE FİLİSTİN DEVLETİNİ TANIDIKDAN SONRA KONUSMA HAKKIN VAR....................

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır0
cevapla 14.09.2017 14:26
Osman Osman

Götünde patlayinca görür desteklemeyi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 14.09.2017 13:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.